Banner BS
English Prijava
Natisni stran Manjše črke Večje črke
Napredno iskanje

Banka Slovenije

Zakoni in predpisi

Monetarna politika

Finančna stabilnost

Nadzor bančnega sistema

Jamstvo za vloge v bankah

Sklad za reševanje bank

Plačilni in poravnalni sistemi

Statistika

Statistika evroobmočja

Posebni standardi objavljanja statističnih podatkov - SDDS

Prva objava podatkov – hitra informacija

Devizni tečaji in plemenite kovine

Dnevna tečajnica – referenčni tečaji ECB

Mesečna tečajnica Banke Slovenije – valute, za katere ECB ne objavlja referenčnih tečajev in cene plemenitih kovin

Povprečni devizni tečaji

Tečajna lista za komitente Banke Slovenije

Devizni tečaji tolarja 1991 - 2006

Obrestne mere

Podatkovne serije

Raziskava o finančnih sredstvih in porabi gospodinjstev (HFCS)

Seznam kontaktnih oseb

Publikacije

Bankovci in kovanci

Poročanje BS

Domov      

Dnevna tečajnica – referenčni tečaji ECB

       
Prikaži tečajno listo z dne:  

Tečajna lista z dne 03.07.2015

 

X enot nacionalne valute za 1 evro

 
Država Valuta Ozn. valute Šifra valute Tečaj
Združene državeAMERIŠKI DOLARUSD8401,1096
JaponskaJAPONSKI JENJPY392136,38
BolgarijaBOLGARSKI LEVBGN9751,9558
Češka republikaČEŠKA KRONACZK20327,145
DanskaDANSKA KRONADKK2087,4607
Združeno kraljestvoBRITANSKI FUNTGBP8260,71020
MadžarskaMADŽARSKI FORINTHUF348315,48
PoljskaPOLJSKI ZLOTPLN9854,1955
RomunijaROMUNSKI LEVRON9464,4832
ŠvedskaŠVEDSKA KRONASEK7529,3726
ŠvicaŠVICARSKI FRANKCHF7561,0466
NorveškaNORVEŠKA KRONANOK5788,8500
HrvaškaHRVAŠKA KUNAHRK1917,5970
Ruska federacijaRUSKI RUBELJRUB64361,8765
TurčijaTURŠKA LIRATRY9492,9873
AvstralijaAVSTRALSKI DOLARAUD0361,4747
BrazilijaBRAZILSKI REALBRL9863,4584
KanadaKANADSKI DOLARCAD1241,3961
KitajskaKITAJSKI JUAN RENMINBICNY1566,8856
HongkongHONGKONŠKI DOLARHKD3448,6021
IndonezijaINDONEZIJSKA RUPIJAIDR36014792,54
IzraelNOVI IZRAELSKI ŠEKELILS3764,1756
IndijaINDIJSKA RUPIJAINR35670,3917
Koreja, RepublikaJUŽNOKOREJSKI WONKRW4101246,81
MehikaMEHIŠKI PESOMXN48417,4240
MalezijaMALEZIJSKI RINGGITMYR4584,1937
Nova ZelandijaNOVOZELANDSKI DOLARNZD5541,6581
FilipiniFILIPINSKI PESOPHP60849,988
SingapurSINGAPURSKI DOLARSGD7021,4953
TajskaTAJSKI BAHTTHB76437,482
Južna AfrikaJUŽNOAFRIŠKI RANDZAR71013,6359

Opombe:

  • ECB posveča ustrezno pozornost, da objavljeni devizni tečaji odražajo tržne razmere, ki prevladujejo ob 14:15 na dan objave. Ker so objavljeni devizni tečaji valut povprečja nakupih in prodajnih tečajev, ne odražajo nujno tečaja, po katerih so bili sklenjeni posli na deviznem trgu, in služijo le kot referenca.
  • Banka Slovenije objavlja tečajnico praviloma ob 14:30 uri vsak TARGET delovni dan. TARGET delovni dan je vsak dan od ponedeljka do petka razen 1. januarja, velikonočnega petka in ponedeljka, 1. maja ter 25. in 26. decembra.
  • Od uvedbe evra v Sloveniji dnevna tečajnica Banke Slovenije nima več določene ure začetka veljave.  
  • Od 02.01.2009 dalje se v tečajnici dnevno objavlja tečaj za indijsko rupijo, preneha pa se objavljati tečaj slovaške krone.
  • Islandska krona - 03.12.2008 je ECB zadnjič določila tečaj, in sicer 1 EUR = 290,00 ISK. Kasnejšji tečaji so objavljeni na mesečni tečajni listi BS.
  • Od 03.01.2011 dalje se v tečajnici dnevno objavlja tečaj za novi izraelski šekel, preneha pa se objavljati tečaj estonske krone.
  • Latvija se je s 1. januarjem 2014 pridružila evrskemu območju. Na ta dan je evro nadomestil latsa (LVL) po fiksnem menjalnem razmerju 1 € = 0,702804 LVL. 
  • Litva se je s 1. januarjem 2015 pridružila evrskemu območju. Na ta dan je evro nadomestil litvanski litas (LTL) po fiksnem menjalnem razmerju 1 € = 3,45280 LTL.
  • Pri britanskem funtu je 26. 05. 2015 tekom dneva prišlo do izredne posodobitve tečaja GBP na Dnevni tečajnici - referenčni tečaji ECB z dne 25.05.2015, s čimer se sledi popravku tečaja na spletnih straneh ECB. Prvotni tečaj za GBP, ki ga je ECB objavila, je v evrih znašal 0,71380, kasneje popravljen tečaj pa je 0,71000.

    Vir: Evropska centralna banka
     

 
 

Banka Slovenije
Slovenska 35
1505 Ljubljana
Slovenija
Tel: 01 471 90 00
Fax: 01 251 55 16

Kazalo
Kontakt
Novosti
Izobraževalna gradiva
Vabilo gospodarstvu
Razpisi

Javna naročila
Nadzorniška razkritja
Enotno območje plačil v evrih
Povezave
Pogoji uporabe | Varovanje zasebnosti