Kontakt Kazalo Prva stran
Natisni stran Manjše črke Večje črke

Statistika Devizni tečaji in plemenite kovine Dnevna tečajnica – referenčni tečaji ECB  

Napredno iskanje

O Banki Slovenije

Zakoni in predpisi

Evrosistem

Finančna stabilnost

Nadzor bančnega poslovanja

Sklad za reševanje bank

Statistika

Statistika evroobmočja

Posebni standardi objavljanja statističnih podatkov - SDDS

Prva objava podatkov – hitra informacija

Devizni tečaji in plemenite kovine

Dnevna tečajnica – referenčni tečaji ECB

Mesečna tečajnica Banke Slovenije – valute, za katere ECB ne objavlja referenčnih tečajev in cene plemenitih kovin

Povprečni devizni tečaji

Tečajna lista za komitente Banke Slovenije

Devizni tečaji tolarja 1991 - 2006

Obrestne mere

Podatkovne serije

Raziskava o finančnih sredstvih in porabi gospodinjstev (HFCS)

Seznam kontaktnih oseb

Jamstvo za vloge v bankah

Informacije za potrošnike

Poslovanje in poročanje

Plačilni in poravnalni sistemi

Nacionalni svet za plačila

Publikacije in raziskave

Bankovci in kovanci

Dnevna tečajnica – referenčni tečaji ECB

       
Prikaži tečajno listo z dne:  

Tečajna lista z dne 27.03.2015

 

X enot nacionalne valute za 1 evro

 
Država Valuta Ozn. valute Šifra valute Tečaj
Združene državeAMERIŠKI DOLARUSD8401,0856
JaponskaJAPONSKI JENJPY392129,39
BolgarijaBOLGARSKI LEVBGN9751,9558
Češka republikaČEŠKA KRONACZK20327,523
DanskaDANSKA KRONADKK2087,4672
Združeno kraljestvoBRITANSKI FUNTGBP8260,72980
MadžarskaMADŽARSKI FORINTHUF348300,54
PoljskaPOLJSKI ZLOTPLN9854,0978
RomunijaNOVI ROMUNSKI LEVRON9464,4211
ŠvedskaŠVEDSKA KRONASEK7529,3178
ŠvicaŠVICARSKI FRANKCHF7561,0476
NorveškaNORVEŠKA KRONANOK5788,6450
HrvaškaHRVAŠKA KUNAHRK1917,6500
Ruska federacijaRUSKI RUBELJRUB64362,2320
TurčijaTURŠKA LIRATRY9492,8302
AvstralijaAVSTRALSKI DOLARAUD0361,3940
BrazilijaBRAZILSKI REALBRL9863,4846
KanadaKANADSKI DOLARCAD1241,3580
KitajskaKITAJSKI JUAN RENMINBICNY1566,7478
HongkongHONGKONŠKI DOLARHKD3448,4181
IndonezijaINDONEZIJSKA RUPIJAIDR36014138,51
IzraelNOVI IZRAELSKI ŠEKELILS3764,3100
IndijaINDIJSKA RUPIJAINR35667,8700
Koreja, RepublikaJUŽNOKOREJSKI WONKRW4101199,43
MehikaMEHIŠKI PESOMXN48416,4268
MalezijaMALEZIJSKI RINGGITMYR4583,9994
Nova ZelandijaNOVOZELANDSKI DOLARNZD5541,4342
FilipiniFILIPINSKI PESOPHP60848,657
SingapurSINGAPURSKI DOLARSGD7021,4862
TajskaTAJSKI BAHTTHB76435,335
Južna AfrikaJUŽNOAFRIŠKI RANDZAR71013,0504

Opombe:

  • Banka Slovenije objavlja tečajnico praviloma ob 14:30 uri vsak TARGET delovni dan. TARGET delovni dan je vsak dan od ponedeljka do petka razen 1. januarja, velikonočnega petka in ponedeljka, 1. maja ter 25. in 26. decembra.
  • Od uvedbe evra v Sloveniji dnevna tečajnica Banke Slovenije nima več določene ure začetka veljave.  
  • Od 02.01.2009 dalje se v tečajnici dnevno objavlja tečaj za indijsko rupijo, preneha pa se objavljati tečaj slovaške krone.
  • Islandska krona - 03.12.2008 je ECB zadnjič določila tečaj, in sicer 1 EUR = 290,00 ISK. Kasnejšji tečaji so objavljeni na mesečni tečajni listi BS.
  • Od 03.01.2011 dalje se v tečajnici dnevno objavlja tečaj za novi izraelski šekel, preneha pa se objavljati tečaj estonske krone.
  • Latvija se je s 1. januarjem 2014 pridružila evrskemu območju. Na ta dan je evro nadomestil latsa (LVL) po fiksnem menjalnem razmerju 1 € = 0,702804 LVL. 
  • Litva se je s 1. januarjem 2015 pridružila evrskemu območju. Na ta dan je evro nadomestil litvanski litas (LTL) po fiksnem menjalnem razmerju 1 € = 3,45280 LTL.

Vir: Evropska centralna banka
 

© 2006 Banka Slovenije, vse pravice pridržane. | Pogoji uporabe | Varovanje zasebnosti | O avtorjih