Banner BS
English Prijava
Natisni stran Manjše črke Večje črke
Napredno iskanje

Banka Slovenije

Zakoni in predpisi

Monetarna politika

Finančna stabilnost

Nadzor bančnega sistema

Jamstvo za vloge v bankah

Reševanje bank

Plačilni in poravnalni sistemi

Statistika

Statistika evroobmočja

Posebni standardi objavljanja statističnih podatkov - SDDS

Prva objava podatkov – hitra informacija

Devizni tečaji in plemenite kovine

Dnevna tečajnica – referenčni tečaji ECB

Mesečna tečajnica Banke Slovenije – valute, za katere ECB ne objavlja referenčnih tečajev in cene plemenitih kovin

Povprečni devizni tečaji

Tečajna lista za komitente Banke Slovenije

Devizni tečaji tolarja 1991 - 2006

Obrestne mere

Neto finančna sredstva Banke Slovenije

Publikacije in informacije

Podatkovne serije

Raziskava o finančnih sredstvih in porabi gospodinjstev (HFCS)

Seznam kontaktnih oseb

Publikacije

Bankovci in kovanci

Poročanje BS

Domov  > Statistika  > Devizni tečaji in plemenite kovine  > Dnevna tečajnica – referenčni tečaji ECB

Dnevna tečajnica – referenčni tečaji ECB

       
Prikaži tečajno listo z dne:  

Tečajna lista z dne 24.08.2016

 

X enot nacionalne valute za 1 evro

 
Država Valuta Ozn. valute Šifra valute Tečaj
Združene državeAMERIŠKI DOLARUSD8401,1268
JaponskaJAPONSKI JENJPY392112,95
BolgarijaBOLGARSKI LEVBGN9751,9558
Češka republikaČEŠKA KRONACZK20327,022
DanskaDANSKA KRONADKK2087,4432
Združeno kraljestvoBRITANSKI FUNTGBP8260,85130
MadžarskaMADŽARSKI FORINTHUF348309,99
PoljskaPOLJSKI ZLOTPLN9854,3039
RomunijaROMUNSKI LEVRON9464,4597
ŠvedskaŠVEDSKA KRONASEK7529,4545
ŠvicaŠVICARSKI FRANKCHF7561,0891
NorveškaNORVEŠKA KRONANOK5789,2460
HrvaškaHRVAŠKA KUNAHRK1917,4920
Ruska federacijaRUSKI RUBELJRUB64373,0561
TurčijaTURŠKA LIRATRY9493,3290
AvstralijaAVSTRALSKI DOLARAUD0361,4782
BrazilijaBRAZILSKI REALBRL9863,6463
KanadaKANADSKI DOLARCAD1241,4581
KitajskaKITAJSKI JUAN RENMINBICNY1567,5013
HongkongHONGKONŠKI DOLARHKD3448,7370
IndonezijaINDONEZIJSKA RUPIJAIDR36014969,54
IzraelNOVI IZRAELSKI ŠEKELILS3764,2506
IndijaINDIJSKA RUPIJAINR35675,6268
Koreja, RepublikaJUŽNOKOREJSKI WONKRW4101264,96
MehikaMEHIŠKI PESOMXN48420,8945
MalezijaMALEZIJSKI RINGGITMYR4584,5537
Nova ZelandijaNOVOZELANDSKI DOLARNZD5541,5400
FilipiniFILIPINSKI PESOPHP60852,396
SingapurSINGAPURSKI DOLARSGD7021,5257
TajskaTAJSKI BAHTTHB76439,013
Južna AfrikaJUŽNOAFRIŠKI RANDZAR71015,9380

Opombe:

  • ECB posveča ustrezno pozornost, da objavljeni devizni tečaji odražajo tržne razmere, ki prevladujejo ob 14:15 na dan objave. Ker so objavljeni devizni tečaji valut povprečja nakupih in prodajnih tečajev, ne odražajo nujno tečajev, po katerih so bili sklenjeni posli na deviznem trgu, in služijo le kot referenca.
  • Banka Slovenije objavlja tečajnico praviloma po 16:15 vsak TARGET delovni dan. TARGET delovni dan je vsak dan od ponedeljka do petka razen 1. januarja, velikonočnega petka in ponedeljka, 1. maja ter 25. in 26. decembra. Devizni tečaji nimajo predpisanega obdobja veljave.
  • Ciper se je s 1.1.2008 pridružil evrskemu območju. Na ta dan je evro nadomestil ciprski funt (CYP) po fiksnem menjalnem razmerju 1 € = 0,585274 CYP.
  • Malta se je s 1.1.2008 pridružila evrskemu območju. Na ta dan je evro nadomestil malteško liro (MTL) po fiksnem menjalnem razmerju 1 € = 0,429300 MTL.
  • Islandska krona - 3.12.2008 je ECB zadnjič določila tečaj, in sicer 1 EUR = 290,00 ISK. Kasnejši tečaji so objavljeni na mesečni tečajni listi BS.
  • Slovaška se je s 1.1.2009 pridružila evrskemu območju. Na ta dan je evro nadomestil slovaško krono (SKK) po fiksnem menjalnem razmerju 1 € = 30,126000 SKK.
  • Od 2.1.2009 dalje se v tečajnici dnevno objavlja tečaj za indijsko rupijo.
  • Estonija se je s 1.1.2011 pridružila evrskemu območju. Na ta dan je evro nadomestil estonsko krono (EEK) po fiksnem menjalnem razmerju 1 € = 15,646600 EEK.
  • Od 3.1.2011 dalje se v tečajnici dnevno objavlja tečaj za novi izraelski šekel.
  • Latvija se je s 1.1.2014 pridružila evrskemu območju. Na ta dan je evro nadomestil latvijski lats (LVL) po fiksnem menjalnem razmerju 1 € = 0,702804 LVL.
  • Litva se je s 1.1.2015 pridružila evrskemu območju. Na ta dan je evro nadomestil litvanski litas (LTL) po fiksnem menjalnem razmerju 1 € = 3,45280 LTL.
  • Pri britanskem funtu je 26.5.2015 tekom dneva prišlo do izredne posodobitve tečaja GBP na Dnevni tečajnici - referenčni tečaji ECB z dne 25.5.2015, s čimer se je sledilo popravku tečaja na spletnih straneh ECB. Prvotni tečaj za GBP, ki ga je ECB objavila, je v evrih znašal 0,71380, kasneje popravljen tečaj pa je 0,71000.
  • Pri mehiškem pesu je 4.11.2015 tekom dneva prišlo do izredne posodobitve tečaja MXN na Dnevni tečajnici - referenčni tečaji ECB z dne 3.11.2015, s čimer se je sledilo popravku tečaja na spletnih straneh ECB. Prvotni tečaj za MXN, ki ga je ECB objavila, je v evrih znašal 18,1848, kasneje popravljen tečaj pa je 18,0939.
     

Vir: Evropska centralna banka
 

Banka Slovenije
Slovenska 35
1505 Ljubljana
Slovenija
Tel: 01 471 90 00
Fax: 01 251 55 16

Kazalo
Kontakt
Novosti
Razpisi
Javna naročila
Povezave

Enotno območje plačil v evrih

 

Pogoji uporabe | Varovanje zasebnosti