Banner BS
English Prijava
Natisni stran Manjše črke Večje črke
Napredno iskanje

Banka Slovenije

Zakoni in predpisi

Monetarna politika

Finančna stabilnost

Nadzor bančnega sistema

Jamstvo za vloge v bankah

Sklad za reševanje bank

Plačilni in poravnalni sistemi

Statistika

Statistika evroobmočja

Posebni standardi objavljanja statističnih podatkov - SDDS

Prva objava podatkov – hitra informacija

Devizni tečaji in plemenite kovine

Dnevna tečajnica – referenčni tečaji ECB

Mesečna tečajnica Banke Slovenije – valute, za katere ECB ne objavlja referenčnih tečajev in cene plemenitih kovin

Povprečni devizni tečaji

Tečajna lista za komitente Banke Slovenije

Devizni tečaji tolarja 1991 - 2006

Obrestne mere

Publikacije in informacije

Podatkovne serije

Raziskava o finančnih sredstvih in porabi gospodinjstev (HFCS)

Seznam kontaktnih oseb

Publikacije

Bankovci in kovanci

Poročanje BS

Domov  > Statistika  > Devizni tečaji in plemenite kovine  > Dnevna tečajnica – referenčni tečaji ECB

Dnevna tečajnica – referenčni tečaji ECB

       
Prikaži tečajno listo z dne:  

Tečajna lista z dne 24.06.2016

 

X enot nacionalne valute za 1 evro

 
Država Valuta Ozn. valute Šifra valute Tečaj
Združene državeAMERIŠKI DOLARUSD8401,1066
JaponskaJAPONSKI JENJPY392113,23
BolgarijaBOLGARSKI LEVBGN9751,9558
Češka republikaČEŠKA KRONACZK20327,103
DanskaDANSKA KRONADKK2087,4371
Združeno kraljestvoBRITANSKI FUNTGBP8260,80750
MadžarskaMADŽARSKI FORINTHUF348317,90
PoljskaPOLJSKI ZLOTPLN9854,4550
RomunijaROMUNSKI LEVRON9464,5345
ŠvedskaŠVEDSKA KRONASEK7529,4610
ŠvicaŠVICARSKI FRANKCHF7561,0808
NorveškaNORVEŠKA KRONANOK5789,4200
HrvaškaHRVAŠKA KUNAHRK1917,5250
Ruska federacijaRUSKI RUBELJRUB64372,6282
TurčijaTURŠKA LIRATRY9493,2457
AvstralijaAVSTRALSKI DOLARAUD0361,4910
BrazilijaBRAZILSKI REALBRL9863,8063
KanadaKANADSKI DOLARCAD1241,4392
KitajskaKITAJSKI JUAN RENMINBICNY1567,3301
HongkongHONGKONŠKI DOLARHKD3448,5887
IndonezijaINDONEZIJSKA RUPIJAIDR36014837,95
IzraelNOVI IZRAELSKI ŠEKELILS3764,3113
IndijaINDIJSKA RUPIJAINR35675,2540
Koreja, RepublikaJUŽNOKOREJSKI WONKRW4101296,89
MehikaMEHIŠKI PESOMXN48420,8811
MalezijaMALEZIJSKI RINGGITMYR4584,5511
Nova ZelandijaNOVOZELANDSKI DOLARNZD5541,5613
FilipiniFILIPINSKI PESOPHP60851,947
SingapurSINGAPURSKI DOLARSGD7021,4973
TajskaTAJSKI BAHTTHB76439,085
Južna AfrikaJUŽNOAFRIŠKI RANDZAR71016,7318

Opombe:

  • ECB posveča ustrezno pozornost, da objavljeni devizni tečaji odražajo tržne razmere, ki prevladujejo ob 14:15 na dan objave. Ker so objavljeni devizni tečaji valut povprečja nakupih in prodajnih tečajev, ne odražajo nujno tečaja, po katerih so bili sklenjeni posli na deviznem trgu, in služijo le kot referenca.
  • Banka Slovenije objavlja tečajnico praviloma ob 14:30 uri vsak TARGET delovni dan. TARGET delovni dan je vsak dan od ponedeljka do petka razen 1. januarja, velikonočnega petka in ponedeljka, 1. maja ter 25. in 26. decembra.
  • Od uvedbe evra v Sloveniji dnevna tečajnica Banke Slovenije nima več določene ure začetka veljave.  
  • Od 02.01.2009 dalje se v tečajnici dnevno objavlja tečaj za indijsko rupijo, preneha pa se objavljati tečaj slovaške krone.
  • Islandska krona - 03.12.2008 je ECB zadnjič določila tečaj, in sicer 1 EUR = 290,00 ISK. Kasnejšji tečaji so objavljeni na mesečni tečajni listi BS.
  • Od 03.01.2011 dalje se v tečajnici dnevno objavlja tečaj za novi izraelski šekel, preneha pa se objavljati tečaj estonske krone.
  • Latvija se je s 1. januarjem 2014 pridružila evrskemu območju. Na ta dan je evro nadomestil latsa (LVL) po fiksnem menjalnem razmerju 1 € = 0,702804 LVL. 
  • Litva se je s 1. januarjem 2015 pridružila evrskemu območju. Na ta dan je evro nadomestil litvanski litas (LTL) po fiksnem menjalnem razmerju 1 € = 3,45280 LTL.
  • Pri britanskem funtu je 26. 05. 2015 tekom dneva prišlo do izredne posodobitve tečaja GBP na Dnevni tečajnici - referenčni tečaji ECB z dne 25.05.2015, s čimer se sledi popravku tečaja na spletnih straneh ECB. Prvotni tečaj za GBP, ki ga je ECB objavila, je v evrih znašal 0,71380, kasneje popravljen tečaj pa je 0,71000.
  • Pri mehiškem pesu je 04. 11. 2015 tekom dneva prišlo do izredne posodobitve tečaja MXN na Dnevni tečajnici - referenčni tečaji ECB z dne 03.11.2015, s čimer se sledi popravku tečaja na spletnih straneh ECB. Prvotni tečaj za MXN, ki ga je ECB objavila, je v evrih znašal 18,1848, kasneje popravljen tečaj pa je 18,0939.

Vir: Evropska centralna banka
 

Banka Slovenije
Slovenska 35
1505 Ljubljana
Slovenija
Tel: 01 471 90 00
Fax: 01 251 55 16

Kazalo
Kontakt
Novosti
Razpisi
Javna naročila
Povezave

Enotno območje plačil v evrih

 

Pogoji uporabe | Varovanje zasebnosti