Kontakt Kazalo Prva stran
Natisni stran Manjše črke Večje črke

Statistika Devizni tečaji in plemenite kovine Dnevna tečajnica – referenčni tečaji ECB  

Napredno iskanje

O Banki Slovenije

Zakoni in predpisi

Evrosistem

Finančna stabilnost

Nadzor bančnega poslovanja

Statistika

Statistika evroobmočja

Posebni standardi objavljanja statističnih podatkov - SDDS

Prva objava podatkov – hitra informacija

Devizni tečaji in plemenite kovine

Dnevna tečajnica – referenčni tečaji ECB

Mesečna tečajnica Banke Slovenije – valute, za katere ECB ne objavlja referenčnih tečajev in cene plemenitih kovin

Povprečni devizni tečaji

Tečajna lista za komitente Banke Slovenije

Devizni tečaji tolarja 1991 - 2006

Obrestne mere

Podatkovne serije

Raziskava o finančnih sredstvih in porabi gospodinjstev (HFCS)

Seznam kontaktnih oseb

Jamstvo za vloge v bankah

Informacije za potrošnike

Poslovanje in poročanje

Plačilni in poravnalni sistemi

Nacionalni svet za plačila

Publikacije in raziskave

Bankovci in kovanci

Dnevna tečajnica – referenčni tečaji ECB

       
Prikaži tečajno listo z dne:  

Tečajna lista z dne 24.04.2014

 

X enot nacionalne valute za 1 evro

 
Država Valuta Ozn. valute Šifra valute Tečaj
Združene državeAMERIŠKI DOLARUSD8401,3820
JaponskaJAPONSKI JENJPY392141,63
BolgarijaBOLGARSKI LEVBGN9751,9558
Češka republikaČEŠKA KRONACZK20327,443
DanskaDANSKA KRONADKK2087,4665
HrvaškaHRVAŠKA KUNAHRK1917,6220
LitvaLITVANSKI LITASLTL4403,4528
MadžarskaMADŽARSKI FORINTHUF348307,73
NorveškaNORVEŠKA KRONANOK5788,2785
PoljskaPOLJSKI ZLOTPLN9854,1914
RomunijaNOVI ROMUNSKI LEVRON9464,4608
Ruska federacijaRUSKI RUBELJRUB64349,3237
ŠvedskaŠVEDSKA KRONASEK7529,0690
ŠvicaŠVICARSKI FRANKCHF7561,2203
TurčijaTURŠKA LIRATRY9492,9450
Združeno kraljestvoBRITANSKI FUNTGBP8260,82300
AvstralijaAVSTRALSKI DOLARAUD0361,4916
FilipiniFILIPINSKI PESOPHP60861,867
HongkongHONGKONŠKI DOLARHKD34410,7151
IndonezijaINDONEZIJSKA RUPIJAIDR36016044,00
Južna AfrikaJUŽNOAFRIŠKI RANDZAR71014,6234
BrazilijaBRAZILSKI REALBRL9863,0621
KanadaKANADSKI DOLARCAD1241,5237
MehikaMEHIŠKI PESOMXN48418,0648
KitajskaKITAJSKI JUAN RENMINBICNY1568,6381
Koreja, RepublikaJUŽNOKOREJSKI WONKRW4101437,95
MalezijaMALEZIJSKI RINGGITMYR4584,5184
Nova ZelandijaNOVOZELANDSKI DOLARNZD5541,6126
SingapurSINGAPURSKI DOLARSGD7021,7380
TajskaTAJSKI BAHTTHB76444,746
IndijaINDIJSKA RUPIJAINR35684,4195
IzraelNOVI IZRAELSKI ŠEKELILS3764,8053

Opombe:

  • Banka Slovenije objavlja tečajnico praviloma ob 14:30 uri vsak TARGET delovni dan. TARGET delovni dan je vsak dan od ponedeljka do petka razen 1. januarja, velikonočnega petka in ponedeljka, 1. maja ter 25. in 26. decembra.
  • Od uvedbe evra v Sloveniji dnevna tečajnica Banke Slovenije nima več določene ure začetka veljave.  
  • Od 02.01.2009 dalje se v tečajnici dnevno objavlja tečaj za indijsko rupijo, preneha pa se objavljati tečaj slovaške krone.
  • Islandska krona - 03.12.2008 je ECB zadnjič določila tečaj, in sicer 1 EUR = 290,00 ISK. Kasnejšji tečaji so objavljeni na mesečni tečajni listi BS.
  • Od 03.01.2011 dalje se v tečajnici dnevno objavlja tečaj za novi izraelski šekel, preneha pa se objavljati tečaj estonske krone.
  • Latvija se je s 1. januarjem 2014 pridružila evrskemu območju. Na ta dan je evro nadomestil latsa (LVL) po fiksnem menjalnem razmerju 1 € = 0,702804 LVL. 

Vir: Evropska centralna banka
 

© 2006 Banka Slovenije, vse pravice pridržane. | Pogoji uporabe | Varovanje zasebnosti | O avtorjih