Banner BS
English Prijava
Natisni stran Manjše črke Večje črke
Napredno iskanje

Banka Slovenije

Zakoni in predpisi

Monetarna politika

Finančna stabilnost

Nadzor bančnega sistema

Jamstvo za vloge v bankah

Sklad za reševanje bank

Plačilni in poravnalni sistemi

Statistika

Statistika evroobmočja

Posebni standardi objavljanja statističnih podatkov - SDDS

Prva objava podatkov – hitra informacija

Devizni tečaji in plemenite kovine

Dnevna tečajnica – referenčni tečaji ECB

Mesečna tečajnica Banke Slovenije – valute, za katere ECB ne objavlja referenčnih tečajev in cene plemenitih kovin

Povprečni devizni tečaji

Tečajna lista za komitente Banke Slovenije

Devizni tečaji tolarja 1991 - 2006

Obrestne mere

Publikacije in informacije

Podatkovne serije

Raziskava o finančnih sredstvih in porabi gospodinjstev (HFCS)

Seznam kontaktnih oseb

Publikacije

Bankovci in kovanci

Poročanje BS

Domov  > Statistika  > Devizni tečaji in plemenite kovine  > Dnevna tečajnica – referenčni tečaji ECB

Dnevna tečajnica – referenčni tečaji ECB

       
Prikaži tečajno listo z dne:  

Tečajna lista z dne 29.04.2016

 

X enot nacionalne valute za 1 evro

 
Država Valuta Ozn. valute Šifra valute Tečaj
Združene državeAMERIŠKI DOLARUSD8401,1403
JaponskaJAPONSKI JENJPY392122,34
BolgarijaBOLGARSKI LEVBGN9751,9558
Češka republikaČEŠKA KRONACZK20327,038
DanskaDANSKA KRONADKK2087,4440
Združeno kraljestvoBRITANSKI FUNTGBP8260,78025
MadžarskaMADŽARSKI FORINTHUF348312,23
PoljskaPOLJSKI ZLOTPLN9854,3965
RomunijaROMUNSKI LEVRON9464,4770
ŠvedskaŠVEDSKA KRONASEK7529,1689
ŠvicaŠVICARSKI FRANKCHF7561,0984
NorveškaNORVEŠKA KRONANOK5789,2150
HrvaškaHRVAŠKA KUNAHRK1917,5110
Ruska federacijaRUSKI RUBELJRUB64373,2286
TurčijaTURŠKA LIRATRY9493,1934
AvstralijaAVSTRALSKI DOLARAUD0361,4948
BrazilijaBRAZILSKI REALBRL9863,9738
KanadaKANADSKI DOLARCAD1241,4286
KitajskaKITAJSKI JUAN RENMINBICNY1567,3943
HongkongHONGKONŠKI DOLARHKD3448,8466
IndonezijaINDONEZIJSKA RUPIJAIDR36015034,86
IzraelNOVI IZRAELSKI ŠEKELILS3764,2666
IndijaINDIJSKA RUPIJAINR35675,6985
Koreja, RepublikaJUŽNOKOREJSKI WONKRW4101301,53
MehikaMEHIŠKI PESOMXN48419,5570
MalezijaMALEZIJSKI RINGGITMYR4584,4546
Nova ZelandijaNOVOZELANDSKI DOLARNZD5541,6357
FilipiniFILIPINSKI PESOPHP60853,504
SingapurSINGAPURSKI DOLARSGD7021,5311
TajskaTAJSKI BAHTTHB76439,819
Južna AfrikaJUŽNOAFRIŠKI RANDZAR71016,1567

Opombe:

  • ECB posveča ustrezno pozornost, da objavljeni devizni tečaji odražajo tržne razmere, ki prevladujejo ob 14:15 na dan objave. Ker so objavljeni devizni tečaji valut povprečja nakupih in prodajnih tečajev, ne odražajo nujno tečaja, po katerih so bili sklenjeni posli na deviznem trgu, in služijo le kot referenca.
  • Banka Slovenije objavlja tečajnico praviloma ob 14:30 uri vsak TARGET delovni dan. TARGET delovni dan je vsak dan od ponedeljka do petka razen 1. januarja, velikonočnega petka in ponedeljka, 1. maja ter 25. in 26. decembra.
  • Od uvedbe evra v Sloveniji dnevna tečajnica Banke Slovenije nima več določene ure začetka veljave.  
  • Od 02.01.2009 dalje se v tečajnici dnevno objavlja tečaj za indijsko rupijo, preneha pa se objavljati tečaj slovaške krone.
  • Islandska krona - 03.12.2008 je ECB zadnjič določila tečaj, in sicer 1 EUR = 290,00 ISK. Kasnejšji tečaji so objavljeni na mesečni tečajni listi BS.
  • Od 03.01.2011 dalje se v tečajnici dnevno objavlja tečaj za novi izraelski šekel, preneha pa se objavljati tečaj estonske krone.
  • Latvija se je s 1. januarjem 2014 pridružila evrskemu območju. Na ta dan je evro nadomestil latsa (LVL) po fiksnem menjalnem razmerju 1 € = 0,702804 LVL. 
  • Litva se je s 1. januarjem 2015 pridružila evrskemu območju. Na ta dan je evro nadomestil litvanski litas (LTL) po fiksnem menjalnem razmerju 1 € = 3,45280 LTL.
  • Pri britanskem funtu je 26. 05. 2015 tekom dneva prišlo do izredne posodobitve tečaja GBP na Dnevni tečajnici - referenčni tečaji ECB z dne 25.05.2015, s čimer se sledi popravku tečaja na spletnih straneh ECB. Prvotni tečaj za GBP, ki ga je ECB objavila, je v evrih znašal 0,71380, kasneje popravljen tečaj pa je 0,71000.
  • Pri mehiškem pesu je 04. 11. 2015 tekom dneva prišlo do izredne posodobitve tečaja MXN na Dnevni tečajnici - referenčni tečaji ECB z dne 03.11.2015, s čimer se sledi popravku tečaja na spletnih straneh ECB. Prvotni tečaj za MXN, ki ga je ECB objavila, je v evrih znašal 18,1848, kasneje popravljen tečaj pa je 18,0939.

Vir: Evropska centralna banka
 

Banka Slovenije
Slovenska 35
1505 Ljubljana
Slovenija
Tel: 01 471 90 00
Fax: 01 251 55 16

Kazalo
Kontakt
Novosti
Razpisi
Javna naročila
Povezave

Enotno območje plačil v evrih

 

Pogoji uporabe | Varovanje zasebnosti