Banner BS
English Prijava
Natisni stran Manjše črke Večje črke
Napredno iskanje

Banka Slovenije

Zakoni in predpisi

Monetarna politika

Finančna stabilnost

Nadzor bančnega sistema

Jamstvo za vloge v bankah

Reševanje bank

Plačilni in poravnalni sistemi

Statistika

Statistika evroobmočja

Posebni standardi objavljanja statističnih podatkov - SDDS

Prva objava podatkov – hitra informacija

Devizni tečaji in plemenite kovine

Dnevna tečajnica – referenčni tečaji ECB

Mesečna tečajnica Banke Slovenije – valute, za katere ECB ne objavlja referenčnih tečajev in cene plemenitih kovin

Povprečni devizni tečaji

Tečajna lista za komitente Banke Slovenije

Devizni tečaji tolarja 1991 - 2006

Obrestne mere

Neto finančna sredstva Banke Slovenije

Publikacije in informacije

Podatkovne serije

Raziskava o finančnih sredstvih in porabi gospodinjstev (HFCS)

Seznam kontaktnih oseb

Publikacije

Bankovci in kovanci

Poročanje BS

Domov      

Mesečna tečajnica Banke Slovenije – valute, za katere ECB ne objavlja referenčnih tečajev in cene plemenitih kovin

       
Prikaži tečajno listo za:  

Tečaji veljajo od 01.08.2016

 

 

X enot nacionalne valute za 1 evro.
Cena 1g čiste kovine v EUR.
Glejte tudi omejitev odgovornosti Banke Slovenije.

 
Država Valuta Ozn. valute Šifra valute Tečaj
AfganistanAFGANIAFN97176,402
AlbanijaLEKALL008135,73
AlžirijaALŽIRSKI DINARDZD012122,43
AngolaKVANZAAOA973188,05
AngvilaVZHODNOKARIBSKI DOLARXCD9512,9783
Antigva in BarbudaVZHODNOKARIBSKI DOLARXCD9512,9783
ArgentinaARGENTINSKI PESOARS03216,734
ArmenijaARMENSKI DRAMAMD051529,53
ArubaARUBSKI FLORINAWG5331,9892
AzerbajdžanAZERBAJDŽANSKI MANATAZN9441,7949
BahamiBAHAMSKI DOLARBSD0441,1113
BahrajnBAHRAINSKI DINARBHD0480,41907
BangladešTAKABDT05087,070
BarbadosBARBADOŠKI DOLARBBD0522,2226
BelizeBELIZEJSKI DOLARBZD0842,2170
BelorusijaBELORUSKI RUBELJBYN9332,2104
BeninCFA FRANK BCEAOXOF952657,09
BermudiBERMUDSKI DOLARBMD0601,1113
BocvanaPULABWP07211,898
Bolivija, večnacionalna državaBOLIVIANOBOB0687,7004
Bosna in HercegovinaKONVERTIBILNA MARKABAM9771,95583
Brunej, DržavaBRUNEJSKI DOLARBND0961,4945
Burkina FasoCFA FRANK BCEAOXOF952657,09
BurundiBURUNDIJSKI FRANKBIF1081860,9
ButanNGULTRUMBTN06474,452
CuracaoNIZOZEMSKO-ANTILSKI GULDENANG5321,9892
ČadCFA FRANK BEACXAF950657,09
ČileČILSKI PESOCLP152732,52
DominikaVZHODNOKARIBSKI DOLARXCD9512,9783
Dominikanska republikaDOMINIKANSKI PESODOP21451,125
DžibutiDŽIBUTSKI FRANKDJF262196,97
EgiptEGIPTOVSKI FUNTEGP8189,8755
Ekvatorialna GvinejaCFA FRANK BEACXAF950657,09
EritrejaNAKFAERN23217,392
EtiopijaETIOPSKI BIRETB23024,549
Falklandski otoki (Malvini)FALKLANDSKI FUNTFKP2380,84356
FidžiFIDŽIJSKI DOLARFJD2422,3008
Francoska PolinezijaCFP FRANKXPF953118,67
GabonCFA FRANK BEACXAF950657,09
GambijaDALASIGMD27047,475
GanaGANSKI CEDIGHS9364,4063
GibraltarGIBRALTARSKI FUNTGIP2920,84356
GrenadaVZHODNOKARIBSKI DOLARXCD9512,9783
GruzijaLARIGEL9812,6127
GvajanaGVAJANSKI DOLARGYD328230,26
GvatemalaKECALGTQ3208,4042
GvinejaGVINEJSKI FRANKGNF32410096
Gvineja BissauCFA FRANK BCEAOXOF952657,09
HaitiGURDHTG33270,600
HondurasLEMPIRAHNL34025,417
IrakIRAŠKI DINARIQD3681302,7
Iran (Islamska republika)IRANSKI RIALIRR36434400
IslandijaISLANDSKA KRONAISK352131,97
JamajkaJAMAJŠKI DOLARJMD388140,78
JemenJEMENSKI RIALYER886277,88
JordanijaJORDANSKI DINARJOD4000,78858
Južni SudanJUŽNOSUDANSKI FUNTSSP72857,772
Kajmanski otokiKAJMANSKI DOLARKYD1360,91128
KambodžaRIELKHR1164553,0
KamerunCFA FRANK BEACXAF950657,09
KatarKATARSKI RIALQAR6344,0469
KazahstanTENGEKZT398391,18
KenijaKENIJSKI ŠILINGKES404112,69
KirgizistanSOMKGS41775,099
KolumbijaKOLUMBIJSKI PESOCOP1703447,2
KomoriKOMORSKI FRANKKMF174489,74
KongoCFA FRANK BEACXAF950657,09
Kongo, Demokratična republikaKONGOŠKI FRANKCDF9761091,3
Koreja, Demokratična ljudska republikaSEVERNOKOREJSKI WONKPW408145,00
KostarikaKOSTARIŠKI KOLONCRC188611,60
KubaKUBANSKI PESOCUP1921,1113
KuvajtKUVAJTSKI DINARKWD4140,33583
Laoška ljudska demokratična republikaKIPLAK4188999,9
LesotoLOTILSL42615,516
LibanonLIBANONSKI FUNTLBP4221682,0
LiberijaLIBERIJSKI DOLARLRD43093,905
LibijaLIBIJSKI DINARLYD4341,5530
MacauPATAKAMOP4468,8801
MadagaskarMADAGASKARSKI ARIARYMGA9693275,0
MakedonijaDENARMKD80761,269
MalaviMALAVIJSKA KVAČAMWK454800,14
MaldiviRUFIJAMVR46217,003
MaliCFA FRANK BCEAOXOF952657,09
MarokoMAROŠKI DIRHAMMAD50410,844
MauritiusMAURICIJSKA RUPIJAMUR48039,351
MavretanijaUGUIJAMRO478393,93
MjanmarKIATMMK1041319,7
Moldavija, RepublikaMOLDAVIJSKI LEUMDL49821,920
MongolijaTUGRIKMNT4962297,6
MontserratVZHODNOKARIBSKI DOLARXCD9512,9783
MozambikMETIKALMZN94375,763
NamibijaNAMIBIJSKI DOLARNAD51615,516
NepalNEPALSKA RUPIJANPR524119,10
NigerCFA FRANK BCEAOXOF952657,09
NigerijaNAIRANGN566355,34
NikaragvaZLATA KORDOVANIO55832,114
Nova KaledonijaCFP FRANKXPF953118,67
OmanOMANSKI RIALOMR5120,42785
Otoki Wallis in FutunaCFP FRANKXPF953118,67
PakistanPAKISTANSKA RUPIJAPKR586116,51
PanamaBALBOAPAB5901,1113
Papua Nova GvinejaKINAPGK5983,5223
ParagvajGVARANIPYG6006168,4
PeruSOLPEN6043,7417
RuandaRUANDSKI FRANKRWF646894,60
Saint Helena, Ascension in Tristan da CuFUNT SVETE HELENESHP6540,84330
Saint Kitts in NevisVZHODNOKARIBSKI DOLARXCD9512,9783
Saint LuciaVZHODNOKARIBSKI DOLARXCD9512,9783
Saint Vincent in GrenadineVZHODNOKARIBSKI DOLARXCD9512,9783
Salomonovi otokiSALOMONOVOOTOŠKI DOLARSBD0908,6888
SalvadorSALVADORSKI KOLONSVC2229,6983
SamoaTALAWST8822,8120
Sao Tome in PrincipeDOBRASTD67824382
Saudova ArabijaSAUDSKI RIALSAR6824,1678
SejšeliSEJŠELSKA RUPIJASCR69014,870
SenegalCFA FRANK BCEAOXOF952657,09
Sierra LeoneLEONESLL6946162,2
Sint MaartenNIZOZEMSKO-ANTILSKI GULDENANG5321,9892
Sirska arabska republikaSIRSKI FUNTSYP760239,81
Slonokoščena obalaCFA FRANK BCEAOXOF952657,09
SomalijaSOMALSKI ŠILINGSOS706648,44
SrbijaSRBSKI DINARRSD941122,58
Srednjeafriška republikaCFA FRANK BEACXAF950657,09
SudanSUDANSKI FUNTSDG9387,1634
SurinamSURINAMSKI DOLARSRD9687,9775
SvaziLILANGENISZL74815,516
ŠrilankaŠRILANŠKA RUPIJALKR144162,03
TadžikistanSOMONITJS9728,7443
Tajvan, Provinca KitajskeNOVI TAJVANSKI DOLARTWD90135,509
Tanzanija, Združena republikaTANZANSKI ŠILINGTZS8342432,6
TogoCFA FRANK BCEAOXOF952657,09
TongaPAANGATOP7762,4254
Trinidad in TobagoDOLAR TRINIDADA IN TOBAGATTD7807,4457
TunizijaTUNIZIJSKI DINARTND7882,4578
TurkmenistanMANATTMT9343,8896
UgandaUGANDSKI ŠILINGUGX8003747,3
UkrajinaHRYVNIAUAH98027,571
UrugvajURUGVAJSKI PESOUYU85832,950
UzbekistanUZBEKISTANSKI SUMUZS8603293,9
VanuatuVATUVUV548122,44
Venezuela, Bolivarska republikaBOLIVARVEF93711,099
VietnamDONGVND70424776
Zahodna SaharaMAROŠKI DIRHAMMAD50410,844
ZambijaZAMBIJSKA KVAČAZMW96711,390
Združeni arabski emiratiDIRHAMAED7844,0818
Zelenortski otokiZELENORTSKI ESKUDOCVE132109,23
 POSEB.PRAV.ČRP.XDR9600,79756
 SREBROXAG9610,58475
 ZLATOXAU95938,888
 PALADIJXPD96420,377
 PLATINAXPT96233,184

Opombe:

  • Omejitev odgovornosti: Banka Slovenije objavlja svojo mesečno tečajnico z namenom olajšati dostop javnosti do tečajev valut, za katere ECB ne objavlja referenčnih deviznih tečajev, in do cen plemenitih kovin. Objavljanje tečajev in cen je posledica zakonskih zahtev, na primer 34. in 35. člena Zakona o računovodstvu (Uradni list RS, št. 23/1999 in 30/02 - ZJF-C in 114/06 - ZUE). 
    Tečaji mesečne tečajnice in cene plemenitih kovin, ki so objavljeni na spletni strani, so določeni na podlagi virov, za katere Banka Slovenije meni, da so zanesljivi. Banka Slovenije si prizadeva, da bi bili objavljeni tečaji in cene točni in ažurni, vendar pa ne odražajo nujno tečajev in cen po katerih je bilo mogoče trgovati v trenutku, ko so bili zbrani. 
    Banka Slovenije ne prevzema nikakršne odgovornosti za morebitno izgubo, ki bi jo kdorkoli utrpel zaradi odločitev, dejanj ali opustitev, izvršenih na osnovi objav mesečne tečajnice Banke Slovenije. Banka Slovenije zlasti ne prevzema odgovornosti za morebitno gospodarsko izgubo oziroma posredno ali posledično izgubo ali škodo, kamor sodi tudi izguba posla in izguba dobička, ki je neposredna, posredna ali povezana posledica uporabe tečajev in cen mesečne tečajnice Banke Slovenije.
    Banka Slovenije si prizadeva zmanjšati motnje, do katerih lahko pride zaradi tehničnih težav, kljub temu pa ne more jamčiti, da tovrstne težave občasno ne bodo ovirale njenih storitev ali kako drugače vplivale nanje.
    Banka Slovenije si pridržuje pravico spreminjati objavljene tečaje in cene plemenitih kovin in čas njihovega objavljanja.
  • Banka Slovenije tečaje in cene objavi popoldne zadnjega delovnega dne v mesecu. Prikazani so pod naslednjim mesecem, npr. vnos 14.8.2008 v iskalnik vrne tečajnico z datumom 1.8.2008, ki vsebuje devizne tečaje 31.7.2008. 
  • Banka Slovenije objavlja cene plemenitih kovin v skladu s sklepom Sveta Banke Slovenije o določitvi načina izračuna cen plemenitih kovin (Ur. l. RS, št. 86/02) na podlagi 35. člena zakona o računovodstvu (Ur. l. RS, št. 23/99 in 30/02 - ZJF-C in 114/06 - ZUE).
  • V primeru, ko ECB prične oz. preneha objavljati devizni tečaj neke valute, se valuta praviloma prestavi z oz. na mesečno tečajnico BS.
  • Dne 25.10.2006 se oznaka za srbski dinar CSD nadomesti z oznako RSD.
  • Dne 1.4.2007 se sudanski dinar SDD nadomesti s sudanski funt z oznako SDG.
  • Dne 1.7.2007 se ganski cedi GHC nadomesti z ganski cedi z oznako GHS.
  • Dne 1.1.2008 se venezuelski bolivar VEB nadomesti z venezuelski bolivar fuerte z oznako VEF.
  • Tečaj za ZWD 716 (zimbabvejski dolar) od 1.6.2008 dalje je 837.432.000,00.
  • Dne 1.8.2008 se oznaka zimbabvejski dolar ZWD nadomesti z oznako ZWR (menjava valute).
  • Dne 1.1.2009 je Turkmenistan zamenjal denarno valuto turkmenski manat (TMM) z novim turkmenskim manatom (TMT), ki je denominiran s faktorjem 5000. Tržni tečaj za novi turkmenski manat (TMT) objavljen dne 5.1.2009 znaša: 3,88 TMT za 1 EUR.
  • Od 2.1.2009 dalje se uporablja tečaj indijske rupije, objavljen na Dnevni tečajnici – referenčni tečaji ECB.
  • Dne 30.11.2009 je Severna Koreja denominirala svojo valuto (KPW) v razmerju 1:100, en novi von je vreden sto starih. Tečaj KPW je za december 2009 spremenjen s prvotno objavljenih 215,0000 na 2,1500 in za januar 2010 z 206,12000 na 2,0612. Posledično sta se spremenila tudi letna povprečna tečaja za to valuto.
  • Dne 1.9.2010 se zimbabvejski dolar ZWR nadomesti z zimbabvejski dolar z oznako ZWL.
  • Od 3.1.2011 dalje se uporablja tečaj za novi izraelski šekel, objavljen na Dnevni tečajnici – referenčni tečaji ECB.
  • Dne 1.1.2013 je Zambija zamenjala denarno valuto kvača (ZMK) z zambijska kvača (ZMW), ki je denominirana s faktorjem 1000.
  • Zimbabvejska centralna banka je v obvestilu za javnost sporočila, da bo s 15. 6. 2015 ukinila svojo valuto s prehodnim obdobjem do 30. 9. 2015. Banka Slovenije jo je iz svojega seznama umaknila z objavo tečajnice za julij 2015.
  • Čas objave Mesečne tečajnice se s 1. 7. 2016 premika na 16:15. Vzrok so kasnejše objave dnevnih tečajnic pri ECB.
  • Dne 1. 7. 2016 je Belorusija denominiriala valuto beloruski rubelj s faktorjem 10000. Pri tem se je spremenila ISO oznaka (iz BYR na BYN) in šifra valute (iz 974 na 933). Evro je bil 30. 6. 2016 vreden 22315 BYR, 1. 7. 2016 pa je bil vreden 2,2210 BYN. 

     

     

     

     

 

Banka Slovenije
Slovenska 35
1505 Ljubljana
Slovenija
Tel: 01 471 90 00
Fax: 01 251 55 16

Kazalo
Kontakt
Novosti
Razpisi
Javna naročila
Povezave

Enotno območje plačil v evrih

 

Pogoji uporabe | Varovanje zasebnosti