Kontakt Kazalo Prva stran
Natisni stran Manjše črke Večje črke

       

Napredno iskanje

O Banki Slovenije

Zakoni in predpisi

Evrosistem

Finančna stabilnost

Nadzor bančnega poslovanja

Statistika

Statistika evroobmočja

Posebni standardi objavljanja statističnih podatkov - SDDS

Prva objava podatkov – hitra informacija

Devizni tečaji in plemenite kovine

Dnevna tečajnica – referenčni tečaji ECB

Mesečna tečajnica Banke Slovenije – valute, za katere ECB ne objavlja referenčnih tečajev in cene plemenitih kovin

Povprečni devizni tečaji

Tečajna lista za komitente Banke Slovenije

Devizni tečaji tolarja 1991 - 2006

Obrestne mere

Podatkovne serije

Raziskava o finančnih sredstvih in porabi gospodinjstev (HFCS)

Seznam kontaktnih oseb

Jamstvo za vloge v bankah

Informacije za potrošnike

Poslovanje in poročanje

Plačilni in poravnalni sistemi

Nacionalni svet za plačila

Publikacije in raziskave

Bankovci in kovanci

Mesečna tečajnica Banke Slovenije – valute, za katere ECB ne objavlja referenčnih tečajev in cene plemenitih kovin

       
Prikaži tečajno listo za:  

Tečaji veljajo od 01.03.2015

 

 

X enot nacionalne valute za 1 evro.
Cena 1g čiste kovine v EUR.
Glejte tudi omejitev odgovornosti Banke Slovenije.

 
Država Valuta Ozn. valute Šifra valute Tečaj
AfganistanAFGANIAFN97164,548
AlbanijaLEKALL008140,54
AlžirijaALŽIRSKI DINARDZD012106,71
AngolaKVANZAAOA973119,54
AngvilaVZHODNOKARIBSKI DOLARXCD9513,0348
Antigva in BarbudaVZHODNOKARIBSKI DOLARXCD9513,0348
ArgentinaARGENTINSKI PESOARS0329,8024
ArmenijaARMENSKI DRAMAMD051538,28
ArubaARUBSKI FLORINAWG5332,0120
AzerbajdžanAZERBAJDŽANSKI MANATAZN9441,1755
BahamiBAHAMSKI DOLARBSD0441,1240
BahrajnBAHRAINSKI DINARBHD0480,42376
BangladešTAKABDT05087,565
BarbadosBARBADOŠKI DOLARBBD0522,2480
BelizeBELIZEJSKI DOLARBZD0842,2592
BelorusijaBELORUSKI RUBELJBYR97416832
BeninCFA FRANK BCEAOXOF952656,04
BermudiBERMUDSKI DOLARBMD0601,1240
BocvanaPULABWP07210,860
Bolivija, večnacionalna državaBOLIVIANOBOB0687,7641
Bosna in HercegovinaKONVERTIBILNA MARKABAM9771,95583
Brunej, DržavaBRUNEJSKI DOLARBND0961,5284
Burkina FasoCFA FRANK BCEAOXOF952656,04
BurundiBURUNDIJSKI FRANKBIF1081784,5
ButanNGULTRUMBTN06469,507
CuracaoNIZOZEMSKO-ANTILSKI GULDENANG5322,0149
ČadCFA FRANK BEACXAF950659,79
ČileČILSKI PESOCLP152695,41
DominikaVZHODNOKARIBSKI DOLARXCD9513,0348
Dominikanska republikaDOMINIKANSKI PESODOP21450,327
DžibutiDŽIBUTSKI FRANKDJF262198,89
EgiptEGIPTOVSKI FUNTEGP8188,5767
Ekvatorialna GvinejaCFA FRANK BEACXAF950659,79
EritrejaNAKFAERN23216,933
EtiopijaETIOPSKI BIRETB23022,866
Falklandski otoki (Malvini)FALKLANDSKI FUNTFKP2380,72859
FidžiFIDŽIJSKI DOLARFJD2422,2925
Francoska PolinezijaCFP FRANKXPF953119,41
GabonCFA FRANK BEACXAF950659,79
GambijaDALASIGMD27048,276
GanaGANSKI CEDIGHS9363,9340
GibraltarGIBRALTARSKI FUNTGIP2920,72859
GrenadaVZHODNOKARIBSKI DOLARXCD9513,0348
GruzijaLARIGEL9812,4447
GvajanaGVAJANSKI DOLARGYD328232,56
GvatemalaKECALGTQ3208,5789
GvinejaGVINEJSKI FRANKGNF3248189,1
Gvineja BissauCFA FRANK BCEAOXOF952656,04
HaitiGURDHTG33253,564
HondurasLEMPIRAHNL34024,563
IrakIRAŠKI DINARIQD3681348,9
Iran (Islamska republika)IRANSKI RIALIRR36431100
IslandijaISLANDSKA KRONAISK352149,56
JamajkaJAMAJŠKI DOLARJMD388129,66
JemenJEMENSKI RIALYER886241,76
JordanijaJORDANSKI DINARJOD4000,79613
Južni SudanJUŽNOSUDANSKI FUNTSSP7283,3158
Kajmanski otokiKAJMANSKI DOLARKYD1360,92169
KambodžaRIELKHR1164561,3
KamerunCFA FRANK BEACXAF950659,79
KatarKATARSKI RIALQAR6344,0927
KazahstanTENGEKZT398208,02
KenijaKENIJSKI ŠILINGKES404102,73
KirgizistanSOMKGS41768,917
KolumbijaKOLUMBIJSKI PESOCOP1702809,1
KomoriKOMORSKI FRANKKMF174492,03
KongoCFA FRANK BEACXAF950659,79
Kongo, Demokratična republikaKONGOŠKI FRANKCDF9761026,2
Koreja, Demokratična ljudska republikaSEVERNOKOREJSKI WONKPW408146,07
KostarikaKOSTARIŠKI KOLONCRC188600,90
KubaKUBANSKI PESOCUP1921,1240
KuvajtKUVAJTSKI DINARKWD4140,33332
Laoška ljudska demokratična republikaKIPLAK4189114,0
LesotoLOTILSL42613,087
LibanonLIBANONSKI FUNTLBP4221699,5
LiberijaLIBERIJSKI DOLARLRD43095,259
LibijaLIBIJSKI DINARLYD4341,5284
MacauPATAKAMOP4468,9781
MadagaskarMADAGASKARSKI ARIARYMGA9693133,7
MakedonijaDENARMKD80761,606
MalaviKVAČAMWK454491,53
MaldiviRUFIJAMVR46217,158
MaliCFA FRANK BCEAOXOF952656,04
MarokoMAROŠKI DIRHAMMAD50410,816
MauritiusMAURICIJSKA RUPIJAMUR48037,710
MavretanijaUGUIJAMRO478353,93
MjanmarKIATMMK1041164,6
Moldavija, RepublikaMOLDAVIJSKI LEUMDL49820,794
MongolijaTUGRIKMNT4962219,9
MontserratVZHODNOKARIBSKI DOLARXCD9513,0348
MozambikMETIKALMZN94338,133
NamibijaNAMIBIJSKI DOLARNAD51613,087
NepalNEPALSKA RUPIJANPR524111,31
NigerCFA FRANK BCEAOXOF952656,04
NigerijaNAIRANGN566228,17
NikaragvaZLATA KORDOVANIO55829,914
Nova KaledonijaCFP FRANKXPF953119,41
OmanOMANSKI RIALOMR5120,43273
Otoki Wallis in FutunaCFP FRANKXPF953119,41
PakistanPAKISTANSKA RUPIJAPKR586114,49
PanamaBALBOAPAB5901,1240
Papua Nova GvinejaKINAPGK5982,9618
ParagvajGVARANIPYG6005319,6
PeruNOVI SOLPEN6043,4760
RuandaRUANDSKI FRANKRWF646792,46
Saint Helena, Ascension in Tristan da CuFUNT SVETE HELENESHP6540,72855
Saint Kitts in NevisVZHODNOKARIBSKI DOLARXCD9513,0348
Saint LuciaVZHODNOKARIBSKI DOLARXCD9513,0348
Saint Vincent in GrenadineVZHODNOKARIBSKI DOLARXCD9513,0348
Salomonovi otokiSALOMONOVOOTOŠKI DOLARSBD0908,4069
SalvadorSALVADORSKI KOLONSVC2229,9418
SamoaTALAWST8822,7877
Sao Tome in PrincipeDOBRASTD67824556
Saudova ArabijaSAUDSKI RIALSAR6824,2156
SejšeliSEJŠELSKA RUPIJASCR69015,652
SenegalCFA FRANK BCEAOXOF952656,04
Sierra LeoneLEONESLL6944889,4
Sint MaartenNIZOZEMSKO-ANTILSKI GULDENANG5322,0149
Sirska arabska republikaSIRSKI FUNTSYP760229,66
Slonokoščena obalaCFA FRANK BCEAOXOF952656,04
SomalijaSOMALSKI ŠILINGSOS706794,84
SrbijaSRBSKI DINARRSD941120,40
Srednjeafriška republikaCFA FRANK BEACXAF950659,79
SudanSUDANSKI FUNTSDG9386,4617
SurinamSURINAMSKI DOLARSRD9683,8504
SvaziLILANGENISZL74813,087
ŠrilankaŠRILANŠKA RUPIJALKR144149,63
TadžikistanSOMONITJS9726,1182
Tajvan, Provinca KitajskeNOVI TAJVANSKI DOLARTWD90135,359
Tanzanija, Združena republikaTANZANSKI ŠILINGTZS8342065,4
TogoCFA FRANK BCEAOXOF952656,04
TongaPAANGATOP7762,1996
Trinidad in TobagoDOLAR TRINIDADA IN TOBAGATTD7807,1504
TunizijaTUNIZIJSKI DINARTND7882,1918
TurkmenistanMANATTMT9343,9340
UgandaUGANDSKI ŠILINGUGX8003248,4
UkrajinaHRYVNIAUAH98030,629
UrugvajURUGVAJSKI PESOUYU85827,650
UzbekistanUZBEKISTANSKI SUMUZS8602765,4
VanuatuVATUVUV548117,19
Venezuela, Bolivarska republikaBOLIVARVEF9377,0723
VietnamDONGVND70423995
Zahodna SaharaMAROŠKI DIRHAMMAD50410,816
ZambijaZAMBIJSKA KVAČAZMW9677,7512
Združeni arabski emiratiDIRHAMAED7844,1283
Zelenortski otokiZELENORTSKI ESKUDOCVE132110,83
ZimbabveZIMBABVEJSKI DOLARZWL932362,33
 POSEB.PRAV.ČRP.XDR9600,79864
 SREBROXAG9610,47052
 ZLATOXAU95934,600
 PALADIJXPD96423,112
 PLATINAXPT96233,660

Opombe:

  • Omejitev odgovornosti: Banka Slovenije objavlja svojo mesečno tečajnico z namenom olajšati dostop javnosti do tečajev valut, za katere ECB ne objavlja referenčnih deviznih tečajev, in do cen plemenitih kovin. Objavljanje tečajev in cen je posledica zakonskih zahtev, na primer 34. in 35. člena Zakona o računovodstvu (Uradni list RS, št. 23/1999 in 30/02 - ZJF-C). 
    Tečaji mesečne tečajnice in cene plemenitih kovin, ki so objavljeni na spletni strani, so določeni na podlagi virov, za katere Banka Slovenije meni, da so zanesljivi. Banka Slovenije si prizadeva, da bi bili objavljeni tečaji in cene točni in ažurni, vendar pa ne odražajo nujno tečajev in cen po katerih je bilo mogoče trgovati v trenutku, ko so bili zbrani. 
    Banka Slovenije ne prevzema nikakršne odgovornosti za morebitno izgubo, ki bi jo kdorkoli utrpel zaradi odločitev, dejanj ali opustitev, izvršenih na osnovi objav mesečne tečajnice Banke Slovenije. Banka Slovenije zlasti ne prevzema odgovornosti za morebitno gospodarsko izgubo oziroma posredno ali posledično izgubo ali škodo, kamor sodi tudi izguba posla in izguba dobička, ki je neposredna, posredna ali povezana posledica uporabe tečajev in cen mesečne tečajnice Banke Slovenije.
     Banka Slovenije si prizadeva zmanjšati motnje, do katerih lahko pride zaradi tehničnih težav, kljub temu pa ne more jamčiti, da tovrstne težave občasno ne bodo ovirale njenih storitev ali kako drugače vplivale nanje.
     Banka Slovenije si pridržuje pravico spreminjati objavljene tečaje in cene in čas njihovega objavljanja.
  • Banka Slovenije tečaje in cene objavi popoldne zadnjega delovnega dne v mesecu. Prikazani so pod naslednjim mesecem, npr. vnos 14.8.2008 v iskalnik vrne tečajnico z datumom 1.8.2008, ki vsebuje devizne tečaje 31.7.2008. 
  • Banka Slovenije objavlja cene plemenitih kovin v skladu s sklepom Sveta Banke Slovenije o določitvi načina izračuna cen plemenitih kovin (Ur. l. RS, št. 86/02) na podlagi 35. člena zakona o računovodstvu (Ur. l. RS, št. 23/99 in 30/02).
  • V primeru, ko ECB prične oz. preneha objavljati devizni tečaj neke valute, se valuta praviloma prestavi z oz. na mesečno tečajnico BS.
  • Dne 01.04.2007 se Sudanski dinar  SDD nadomesti s Sudanski funt z oznako SDG.
  • Dne 01.07.2007 se Ganski cedi GHC nadomesti z Ganski cedi z oznako GHS.
  • Dne 01.01.2008 se Venezuelski bolivar VEB nadomesti z Venezuelski bolivar fuerte z oznako VEF.
  • Dne 01.01.2009 je Turkmenistan zamenjal denarno valuto turkmenski manat ( ISO koda TMM ) z novim turkmenskim manatom ( ISO koda TMT ), ki je denominiran s faktorjem 5000. Tržni tečaj za novi turkmenski manat (TMT) objavljen dne 05.01.2009 znaša: 3,88 TMT za 1 EUR.
  • Dne 30.11.2009 je Severna Koreja denominirala svojo valuto (KPW) v razmerju 1:100, en novi von je vreden sto starih. Tečaj KPW je za december 2009 spremenjen s prvotno objavljenih 215,0000 na 2,1500 in za januar 2010 z 206,12000 na 2,0612. Posledično sta se spremenila tudi letna povprečna tečaja za to valuto.
  • Dne 01.09.2010 se Zimbabvejski dolar ZWR nadomesti z Zimbabvejski dolar z oznako ZWL.
  • Dne 01.01.2013 je Zambija zamenjala denarno valuto kvača (ZMK) z zambijska kvača (ZMW), ki je denominirana s faktorjem 1000.
© 2006 Banka Slovenije, vse pravice pridržane. | Pogoji uporabe | Varovanje zasebnosti | O avtorjih