Kontakt Kazalo Prva stran
Natisni stran Manjše črke Večje črke

       

Napredno iskanje

O Banki Slovenije

Zakoni in predpisi

Evrosistem

Finančna stabilnost

Nadzor bančnega poslovanja

Statistika

Statistika evroobmočja

Posebni standardi objavljanja statističnih podatkov - SDDS

Prva objava podatkov – hitra informacija

Devizni tečaji in plemenite kovine

Dnevna tečajnica – referenčni tečaji ECB

Mesečna tečajnica Banke Slovenije – valute, za katere ECB ne objavlja referenčnih tečajev in cene plemenitih kovin

Povprečni devizni tečaji

Tečajna lista za komitente Banke Slovenije

Devizni tečaji tolarja 1991 - 2006

Obrestne mere

Podatkovne serije

Raziskava o finančnih sredstvih in porabi gospodinjstev (HFCS)

Seznam kontaktnih oseb

Jamstvo za vloge v bankah

Informacije za potrošnike

Poslovanje in poročanje

Plačilni in poravnalni sistemi

Nacionalni svet za plačila

Publikacije in raziskave

Bankovci in kovanci

Mesečna tečajnica Banke Slovenije – valute, za katere ECB ne objavlja referenčnih tečajev in cene plemenitih kovin

       
Prikaži tečajno listo za:  

Tečaji veljajo od 01.02.2015

 

 

X enot nacionalne valute za 1 evro.
Cena 1g čiste kovine v EUR.
Glejte tudi omejitev odgovornosti Banke Slovenije.

 
Država Valuta Ozn. valute Šifra valute Tečaj
AfganistanAFGANIAFN97164,949
AlbanijaLEKALL008139,25
AlžirijaALŽIRSKI DINARDZD012104,93
AngolaKVANZAAOA973117,76
AngvilaVZHODNOKARIBSKI DOLARXCD9513,0524
Antigva in BarbudaVZHODNOKARIBSKI DOLARXCD9513,0524
ArgentinaARGENTINSKI PESOARS0329,7601
ArmenijaARMENSKI DRAMAMD051538,68
ArubaARUBSKI FLORINAWG5332,0236
AzerbajdžanAZERBAJDŽANSKI MANATAZN9440,88676
BahamiBAHAMSKI DOLARBSD0441,1305
BahrajnBAHRAINSKI DINARBHD0480,42623
BangladešTAKABDT05087,585
BarbadosBARBADOŠKI DOLARBBD0522,2610
BelizeBELIZEJSKI DOLARBZD0842,2723
BelorusijaBELORUSKI RUBELJBYR97417195
BeninCFA FRANK BCEAOXOF952657,56
BermudiBERMUDSKI DOLARBMD0601,1305
BocvanaPULABWP07210,870
Bolivija, večnacionalna državaBOLIVIANOBOB0687,8063
Bosna in HercegovinaKONVERTIBILNA MARKABAM9771,95583
Brunej, DržavaBRUNEJSKI DOLARBND0961,5297
Burkina FasoCFA FRANK BCEAOXOF952657,56
BurundiBURUNDIJSKI FRANKBIF1081766,6
ButanNGULTRUMBTN06469,944
CuracaoNIZOZEMSKO-ANTILSKI GULDENANG5322,0265
ČadCFA FRANK BEACXAF950656,71
ČileČILSKI PESOCLP152714,13
DominikaVZHODNOKARIBSKI DOLARXCD9513,0524
Dominikanska republikaDOMINIKANSKI PESODOP21450,720
DžibutiDŽIBUTSKI FRANKDJF262200,04
EgiptEGIPTOVSKI FUNTEGP8188,5802
Ekvatorialna GvinejaCFA FRANK BEACXAF950656,71
EritrejaNAKFAERN23217,031
EtiopijaETIOPSKI BIRETB23022,898
Falklandski otoki (Malvini)FALKLANDSKI FUNTFKP2380,75012
FidžiFIDŽIJSKI DOLARFJD2422,3048
Francoska PolinezijaCFP FRANKXPF953118,92
GabonCFA FRANK BEACXAF950656,71
GambijaDALASIGMD27048,725
GanaGANSKI CEDIGHS9363,7929
GibraltarGIBRALTARSKI FUNTGIP2920,75012
GrenadaVZHODNOKARIBSKI DOLARXCD9513,0524
GruzijaLARIGEL9812,2991
GvajanaGVAJANSKI DOLARGYD328233,90
GvatemalaKECALGTQ3208,6534
GvinejaGVINEJSKI FRANKGNF3248236,4
Gvineja BissauCFA FRANK BCEAOXOF952657,56
HaitiGURDHTG33253,333
HondurasLEMPIRAHNL34024,498
IrakIRAŠKI DINARIQD3681356,7
Iran (Islamska republika)IRANSKI RIALIRR36431085
IslandijaISLANDSKA KRONAISK352150,35
JamajkaJAMAJŠKI DOLARJMD388130,78
JemenJEMENSKI RIALYER886243,14
JordanijaJORDANSKI DINARJOD4000,80141
Južni SudanJUŽNOSUDANSKI FUNTSSP7283,3350
Kajmanski otokiKAJMANSKI DOLARKYD1360,92702
KambodžaRIELKHR1164601,8
KamerunCFA FRANK BEACXAF950656,71
KatarKATARSKI RIALQAR6344,1167
KazahstanTENGEKZT398208,91
KenijaKENIJSKI ŠILINGKES404103,67
KirgizistanSOMKGS41767,615
KolumbijaKOLUMBIJSKI PESOCOP1702759,0
KomoriKOMORSKI FRANKKMF174491,95
KongoCFA FRANK BEACXAF950656,71
Kongo, Demokratična republikaKONGOŠKI FRANKCDF9761044,6
Koreja, Demokratična ljudska republikaSEVERNOKOREJSKI WONKPW408147,3900
KostarikaKOSTARIŠKI KOLONCRC188606,60
KubaKUBANSKI PESOCUP1921,1305
KuvajtKUVAJTSKI DINARKWD4140,33387
Laoška ljudska demokratična republikaKIPLAK4189166,7
LesotoLOTILSL42613,102
LibanonLIBANONSKI FUNTLBP4221708,2
LiberijaLIBERIJSKI DOLARLRD43096,093
LibijaLIBIJSKI DINARLYD4341,5484
MacauPATAKAMOP4469,0266
MadagaskarMADAGASKARSKI ARIARYMGA9693102,1
MakedonijaDENARMKD80761,374
MalaviKVAČAMWK454513,54
MaldiviRUFIJAMVR46217,240
MaliCFA FRANK BCEAOXOF952657,56
MarokoMAROŠKI DIRHAMMAD50410,799
MauritiusMAURICIJSKA RUPIJAMUR48036,922
MavretanijaUGUIJAMRO478343,45
MjanmarKIATMMK1041161,4
Moldavija, RepublikaMOLDAVIJSKI LEUMDL49820,349
MongolijaTUGRIKMNT4962190,9
MontserratVZHODNOKARIBSKI DOLARXCD9513,0524
MozambikMETIKALMZN94338,014
NamibijaNAMIBIJSKI DOLARNAD51613,101
NepalNEPALSKA RUPIJANPR524111,92
NigerCFA FRANK BCEAOXOF952657,56
NigerijaNAIRANGN566212,48
NikaragvaZLATA KORDOVANIO55829,954
Nova KaledonijaCFP FRANKXPF953118,92
OmanOMANSKI RIALOMR5120,43528
Otoki Wallis in FutunaCFP FRANKXPF953118,92
PakistanPAKISTANSKA RUPIJAPKR586114,27
PanamaBALBOAPAB5901,1305
Papua Nova GvinejaKINAPGK5982,9394
ParagvajGVARANIPYG6005451,8
PeruNOVI SOLPEN6043,4401
RuandaRUANDSKI FRANKRWF646792,51
Saint Helena, Ascension in Tristan da CuFUNT SVETE HELENESHP6540,75012
Saint Kitts in NevisVZHODNOKARIBSKI DOLARXCD9513,0524
Saint LuciaVZHODNOKARIBSKI DOLARXCD9513,0524
Saint Vincent in GrenadineVZHODNOKARIBSKI DOLARXCD9513,0524
Salomonovi otokiSALOMONOVOOTOŠKI DOLARSBD0908,4555
SalvadorSALVADORSKI KOLONSVC2229,8848
SamoaTALAWST8822,8010
Sao Tome in PrincipeDOBRASTD67824434
Saudova ArabijaSAUDSKI RIALSAR6824,2518
SejšeliSEJŠELSKA RUPIJASCR69015,941
SenegalCFA FRANK BCEAOXOF952657,56
Sierra LeoneLEONESLL6944799,0
Sint MaartenNIZOZEMSKO-ANTILSKI GULDENANG5322,0265
Sirska arabska republikaSIRSKI FUNTSYP760215,19
Slonokoščena obalaCFA FRANK BCEAOXOF952657,56
SomalijaSOMALSKI ŠILINGSOS706799,38
SrbijaSRBSKI DINARRSD941123,01
Srednjeafriška republikaCFA FRANK BEACXAF950656,71
SudanSUDANSKI FUNTSDG9386,4990
SurinamSURINAMSKI DOLARSRD9683,8726
SvaziLILANGENISZL74813,103
ŠrilankaŠRILANŠKA RUPIJALKR144149,52
TadžikistanSOMONITJS9726,0851
Tajvan, Provinca KitajskeNOVI TAJVANSKI DOLARTWD90135,641
Tanzanija, Združena republikaTANZANSKI ŠILINGTZS8341992,5
TogoCFA FRANK BCEAOXOF952657,56
TongaPAANGATOP7762,2102
Trinidad in TobagoDOLAR TRINIDADA IN TOBAGATTD7807,1606
TunizijaTUNIZIJSKI DINARTND7882,1830
TurkmenistanMANATTMT9343,9568
UgandaUGANDSKI ŠILINGUGX8003244,5
UkrajinaHRYVNIAUAH98017,998
UrugvajURUGVAJSKI PESOUYU85827,550
UzbekistanUZBEKISTANSKI SUMUZS8602754,1
VanuatuVATUVUV548115,60
Venezuela, Bolivarska republikaBOLIVARVEF9377,1132
VietnamDONGVND70424125
Zahodna SaharaMAROŠKI DIRHAMMAD50410,799
ZambijaZAMBIJSKA KVAČAZMW9677,3608
Združeni arabski emiratiDIRHAMAED7844,1523
Zelenortski otokiZELENORTSKI ESKUDOCVE132109,15
ZimbabveZIMBABVEJSKI DOLARZWL932364,42
 POSEB.PRAV.ČRP.XDR9600,80189
 SREBROXAG9610,48309
 ZLATOXAU95935,993
 PALADIJXPD96422,204
 PLATINAXPT96234,814

Opombe:

  • Omejitev odgovornosti: Banka Slovenije objavlja svojo mesečno tečajnico z namenom olajšati dostop javnosti do tečajev valut, za katere ECB ne objavlja referenčnih deviznih tečajev, in do cen plemenitih kovin. Objavljanje tečajev in cen je posledica zakonskih zahtev, na primer 34. in 35. člena Zakona o računovodstvu (Uradni list RS, št. 23/1999 in 30/02 - ZJF-C). 
    Tečaji mesečne tečajnice in cene plemenitih kovin, ki so objavljeni na spletni strani, so določeni na podlagi virov, za katere Banka Slovenije meni, da so zanesljivi. Banka Slovenije si prizadeva, da bi bili objavljeni tečaji in cene točni in ažurni, vendar pa ne odražajo nujno tečajev in cen po katerih je bilo mogoče trgovati v trenutku, ko so bili zbrani. 
    Banka Slovenije ne prevzema nikakršne odgovornosti za morebitno izgubo, ki bi jo kdorkoli utrpel zaradi odločitev, dejanj ali opustitev, izvršenih na osnovi objav mesečne tečajnice Banke Slovenije. Banka Slovenije zlasti ne prevzema odgovornosti za morebitno gospodarsko izgubo oziroma posredno ali posledično izgubo ali škodo, kamor sodi tudi izguba posla in izguba dobička, ki je neposredna, posredna ali povezana posledica uporabe tečajev in cen mesečne tečajnice Banke Slovenije.
     Banka Slovenije si prizadeva zmanjšati motnje, do katerih lahko pride zaradi tehničnih težav, kljub temu pa ne more jamčiti, da tovrstne težave občasno ne bodo ovirale njenih storitev ali kako drugače vplivale nanje.
     Banka Slovenije si pridržuje pravico spreminjati objavljene tečaje in cene in čas njihovega objavljanja.
  • Banka Slovenije tečaje in cene objavi popoldne zadnjega delovnega dne v mesecu. Prikazani so pod naslednjim mesecem, npr. vnos 14.8.2008 v iskalnik vrne tečajnico z datumom 1.8.2008, ki vsebuje devizne tečaje 31.7.2008. 
  • Banka Slovenije objavlja cene plemenitih kovin v skladu s sklepom Sveta Banke Slovenije o določitvi načina izračuna cen plemenitih kovin (Ur. l. RS, št. 86/02) na podlagi 35. člena zakona o računovodstvu (Ur. l. RS, št. 23/99 in 30/02).
  • V primeru, ko ECB prične oz. preneha objavljati devizni tečaj neke valute, se valuta praviloma prestavi z oz. na mesečno tečajnico BS.
  • Dne 01.04.2007 se Sudanski dinar  SDD nadomesti s Sudanski funt z oznako SDG.
  • Dne 01.07.2007 se Ganski cedi GHC nadomesti z Ganski cedi z oznako GHS.
  • Dne 01.01.2008 se Venezuelski bolivar VEB nadomesti z Venezuelski bolivar fuerte z oznako VEF.
  • Dne 01.01.2009 je Turkmenistan zamenjal denarno valuto turkmenski manat ( ISO koda TMM ) z novim turkmenskim manatom ( ISO koda TMT ), ki je denominiran s faktorjem 5000. Tržni tečaj za novi turkmenski manat (TMT) objavljen dne 05.01.2009 znaša: 3,88 TMT za 1 EUR.
  • Dne 30.11.2009 je Severna Koreja denominirala svojo valuto (KPW) v razmerju 1:100, en novi von je vreden sto starih. Tečaj KPW je za december 2009 spremenjen s prvotno objavljenih 215,0000 na 2,1500 in za januar 2010 z 206,12000 na 2,0612. Posledično sta se spremenila tudi letna povprečna tečaja za to valuto.
  • Dne 01.09.2010 se Zimbabvejski dolar ZWR nadomesti z Zimbabvejski dolar z oznako ZWL.
  • Dne 01.01.2013 je Zambija zamenjala denarno valuto kvača (ZMK) z zambijska kvača (ZMW), ki je denominirana s faktorjem 1000.
© 2006 Banka Slovenije, vse pravice pridržane. | Pogoji uporabe | Varovanje zasebnosti | O avtorjih