Banner BS
English Prijava
Natisni stran Manjše črke Večje črke
Napredno iskanje

Banka Slovenije

Zakoni in predpisi

Monetarna politika

Finančna stabilnost

Nadzor bančnega sistema

Jamstvo za vloge v bankah

Sklad za reševanje bank

Plačilni in poravnalni sistemi

Statistika

Statistika evroobmočja

Posebni standardi objavljanja statističnih podatkov - SDDS

Prva objava podatkov – hitra informacija

Devizni tečaji in plemenite kovine

Dnevna tečajnica – referenčni tečaji ECB

Mesečna tečajnica Banke Slovenije – valute, za katere ECB ne objavlja referenčnih tečajev in cene plemenitih kovin

Povprečni devizni tečaji

Tečajna lista za komitente Banke Slovenije

Devizni tečaji tolarja 1991 - 2006

Obrestne mere

Publikacije in informacije

Podatkovne serije

Raziskava o finančnih sredstvih in porabi gospodinjstev (HFCS)

Seznam kontaktnih oseb

Publikacije

Bankovci in kovanci

Poročanje BS

Domov      

Mesečna tečajnica Banke Slovenije – valute, za katere ECB ne objavlja referenčnih tečajev in cene plemenitih kovin

       
Prikaži tečajno listo za:  

Tečaji veljajo od 01.05.2016

 

 

X enot nacionalne valute za 1 evro.
Cena 1g čiste kovine v EUR.
Glejte tudi omejitev odgovornosti Banke Slovenije.

 
Država Valuta Ozn. valute Šifra valute Tečaj
AfganistanAFGANIAFN97177,985
AlbanijaLEKALL008138,01
AlžirijaALŽIRSKI DINARDZD012124,22
AngolaKVANZAAOA973190,11
AngvilaVZHODNOKARIBSKI DOLARXCD9513,0902
Antigva in BarbudaVZHODNOKARIBSKI DOLARXCD9513,0902
ArgentinaARGENTINSKI PESOARS03216,335
ArmenijaARMENSKI DRAMAMD051545,98
ArubaARUBSKI FLORINAWG5332,0411
AzerbajdžanAZERBAJDŽANSKI MANATAZN9441,7099
BahamiBAHAMSKI DOLARBSD0441,1403
BahrajnBAHRAINSKI DINARBHD0480,42988
BangladešTAKABDT05089,371
BarbadosBARBADOŠKI DOLARBBD0522,2806
BelizeBELIZEJSKI DOLARBZD0842,2746
BelorusijaBELORUSKI RUBELJBYR97421953
BeninCFA FRANK BCEAOXOF952664,75
BermudiBERMUDSKI DOLARBMD0601,1403
BocvanaPULABWP07212,067
Bolivija, večnacionalna državaBOLIVIANOBOB0687,8843
Bosna in HercegovinaKONVERTIBILNA MARKABAM9771,95583
Brunej, DržavaBRUNEJSKI DOLARBND0961,5310
Burkina FasoCFA FRANK BCEAOXOF952664,75
BurundiBURUNDIJSKI FRANKBIF1081783,2
ButanNGULTRUMBTN06475,636
CuracaoNIZOZEMSKO-ANTILSKI GULDENANG5322,0441
ČadCFA FRANK BEACXAF950655,75
ČileČILSKI PESOCLP152749,42
DominikaVZHODNOKARIBSKI DOLARXCD9513,0902
Dominikanska republikaDOMINIKANSKI PESODOP21452,174
DžibutiDŽIBUTSKI FRANKDJF262202,65
EgiptEGIPTOVSKI FUNTEGP81810,117
Ekvatorialna GvinejaCFA FRANK BEACXAF950655,75
EritrejaNAKFAERN23218,656
EtiopijaETIOPSKI BIRETB23024,564
Falklandski otoki (Malvini)FALKLANDSKI FUNTFKP2380,77911
FidžiFIDŽIJSKI DOLARFJD2422,3560
Francoska PolinezijaCFP FRANKXPF953119,01
GabonCFA FRANK BEACXAF950655,75
GambijaDALASIGMD27048,819
GanaGANSKI CEDIGHS9364,3445
GibraltarGIBRALTARSKI FUNTGIP2920,77911
GrenadaVZHODNOKARIBSKI DOLARXCD9513,0902
GruzijaLARIGEL9812,5372
GvajanaGVAJANSKI DOLARGYD328236,27
GvatemalaKECALGTQ3208,8202
GvinejaGVINEJSKI FRANKGNF3248615,0
Gvineja BissauCFA FRANK BCEAOXOF952664,75
HaitiGURDHTG33271,094
HondurasLEMPIRAHNL34025,752
IrakIRAŠKI DINARIQD3681358,8
Iran (Islamska republika)IRANSKI RIALIRR36434556
IslandijaISLANDSKA KRONAISK352139,71
JamajkaJAMAJŠKI DOLARJMD388140,28
JemenJEMENSKI RIALYER886285,13
JordanijaJORDANSKI DINARJOD4000,80916
Južni SudanJUŽNOSUDANSKI FUNTSSP72837,630
Kajmanski otokiKAJMANSKI DOLARKYD1360,93506
KambodžaRIELKHR1164629,6
KamerunCFA FRANK BEACXAF950655,75
KatarKATARSKI RIALQAR6344,1506
KazahstanTENGEKZT398373,29
KenijaKENIJSKI ŠILINGKES404115,33
KirgizistanSOMKGS41778,133
KolumbijaKOLUMBIJSKI PESOCOP1703279,2
KomoriKOMORSKI FRANKKMF174491,88
KongoCFA FRANK BEACXAF950655,75
Kongo, Demokratična republikaKONGOŠKI FRANKCDF9761057,6
Koreja, Demokratična ljudska republikaSEVERNOKOREJSKI WONKPW408148,33
KostarikaKOSTARIŠKI KOLONCRC188612,69
KubaKUBANSKI PESOCUP1921,1403
KuvajtKUVAJTSKI DINARKWD4140,34330
Laoška ljudska demokratična republikaKIPLAK4189251,8
LesotoLOTILSL42616,103
LibanonLIBANONSKI FUNTLBP4221726,1
LiberijaLIBERIJSKI DOLARLRD43096,355
LibijaLIBIJSKI DINARLYD4341,5527
MacauPATAKAMOP4469,1113
MadagaskarMADAGASKARSKI ARIARYMGA9693622,7
MakedonijaDENARMKD80762,536
MalaviMALAVIJSKA KVAČAMWK454782,91
MaldiviRUFIJAMVR46217,446
MaliCFA FRANK BCEAOXOF952664,75
MarokoMAROŠKI DIRHAMMAD50410,958
MauritiusMAURICIJSKA RUPIJAMUR48039,911
MavretanijaUGUIJAMRO478405,22
MjanmarKIATMMK1041332,9
Moldavija, RepublikaMOLDAVIJSKI LEUMDL49822,561
MongolijaTUGRIKMNT4962293,7
MontserratVZHODNOKARIBSKI DOLARXCD9513,0902
MozambikMETIKALMZN94356,160
NamibijaNAMIBIJSKI DOLARNAD51616,100
NepalNEPALSKA RUPIJANPR524121,02
NigerCFA FRANK BCEAOXOF952664,75
NigerijaNAIRANGN566226,98
NikaragvaZLATA KORDOVANIO55832,739
Nova KaledonijaCFP FRANKXPF953119,01
OmanOMANSKI RIALOMR5120,43899
Otoki Wallis in FutunaCFP FRANKXPF953119,01
PakistanPAKISTANSKA RUPIJAPKR586119,49
PanamaBALBOAPAB5901,1403
Papua Nova GvinejaKINAPGK5983,5915
ParagvajGVARANIPYG6006414,2
PeruSOLPEN6043,7373
RuandaRUANDSKI FRANKRWF646882,33
Saint Helena, Ascension in Tristan da CuFUNT SVETE HELENESHP6540,77911
Saint Kitts in NevisVZHODNOKARIBSKI DOLARXCD9513,0902
Saint LuciaVZHODNOKARIBSKI DOLARXCD9513,0902
Saint Vincent in GrenadineVZHODNOKARIBSKI DOLARXCD9513,0902
Salomonovi otokiSALOMONOVOOTOŠKI DOLARSBD0908,8739
SalvadorSALVADORSKI KOLONSVC2229,9760
SamoaTALAWST8822,8854
Sao Tome in PrincipeDOBRASTD67824450
Saudova ArabijaSAUDSKI RIALSAR6824,2765
SejšeliSEJŠELSKA RUPIJASCR69015,098
SenegalCFA FRANK BCEAOXOF952664,75
Sierra LeoneLEONESLL6944444,9
Sint MaartenNIZOZEMSKO-ANTILSKI GULDENANG5322,0441
Sirska arabska republikaSIRSKI FUNTSYP760249,84
Slonokoščena obalaCFA FRANK BCEAOXOF952664,75
SomalijaSOMALSKI ŠILINGSOS706692,73
SrbijaSRBSKI DINARRSD941122,35
Srednjeafriška republikaCFA FRANK BEACXAF950655,75
SudanSUDANSKI FUNTSDG9387,3504
SurinamSURINAMSKI DOLARSRD9686,2169
SvaziLILANGENISZL74816,098
ŠrilankaŠRILANŠKA RUPIJALKR144166,77
TadžikistanSOMONITJS9729,0300
Tajvan, Provinca KitajskeNOVI TAJVANSKI DOLARTWD90136,797
Tanzanija, Združena republikaTANZANSKI ŠILINGTZS8342498,4
TogoCFA FRANK BCEAOXOF952664,75
TongaPAANGATOP7762,4941
Trinidad in TobagoDOLAR TRINIDADA IN TOBAGATTD7807,5795
TunizijaTUNIZIJSKI DINARTND7882,2885
TurkmenistanMANATTMT9343,9911
UgandaUGANDSKI ŠILINGUGX8003814,3
UkrajinaHRYVNIAUAH98028,586
UrugvajURUGVAJSKI PESOUYU85836,262
UzbekistanUZBEKISTANSKI SUMUZS8603306,0
VanuatuVATUVUV548123,62
Venezuela, Bolivarska republikaBOLIVARVEF93711,389
VietnamDONGVND70425421
Zahodna SaharaMAROŠKI DIRHAMMAD50410,958
ZambijaZAMBIJSKA KVAČAZMW96711,175
Združeni arabski emiratiDIRHAMAED7844,1882
Zelenortski otokiZELENORTSKI ESKUDOCVE132109,56
 POSEB.PRAV.ČRP.XDR9600,80454
 PALADIJXPD96417,663
 ZLATOXAU95935,988
 PLATINAXPT96230,011
 SREBROXAG9610,50060

Opombe:

  • Omejitev odgovornosti: Banka Slovenije objavlja svojo mesečno tečajnico z namenom olajšati dostop javnosti do tečajev valut, za katere ECB ne objavlja referenčnih deviznih tečajev, in do cen plemenitih kovin. Objavljanje tečajev in cen je posledica zakonskih zahtev, na primer 34. in 35. člena Zakona o računovodstvu (Uradni list RS, št. 23/1999 in 30/02 - ZJF-C). 
    Tečaji mesečne tečajnice in cene plemenitih kovin, ki so objavljeni na spletni strani, so določeni na podlagi virov, za katere Banka Slovenije meni, da so zanesljivi. Banka Slovenije si prizadeva, da bi bili objavljeni tečaji in cene točni in ažurni, vendar pa ne odražajo nujno tečajev in cen po katerih je bilo mogoče trgovati v trenutku, ko so bili zbrani. 
    Banka Slovenije ne prevzema nikakršne odgovornosti za morebitno izgubo, ki bi jo kdorkoli utrpel zaradi odločitev, dejanj ali opustitev, izvršenih na osnovi objav mesečne tečajnice Banke Slovenije. Banka Slovenije zlasti ne prevzema odgovornosti za morebitno gospodarsko izgubo oziroma posredno ali posledično izgubo ali škodo, kamor sodi tudi izguba posla in izguba dobička, ki je neposredna, posredna ali povezana posledica uporabe tečajev in cen mesečne tečajnice Banke Slovenije.
     Banka Slovenije si prizadeva zmanjšati motnje, do katerih lahko pride zaradi tehničnih težav, kljub temu pa ne more jamčiti, da tovrstne težave občasno ne bodo ovirale njenih storitev ali kako drugače vplivale nanje.
     Banka Slovenije si pridržuje pravico spreminjati objavljene tečaje in cene in čas njihovega objavljanja.
  • Banka Slovenije tečaje in cene objavi popoldne zadnjega delovnega dne v mesecu. Prikazani so pod naslednjim mesecem, npr. vnos 14.8.2008 v iskalnik vrne tečajnico z datumom 1.8.2008, ki vsebuje devizne tečaje 31.7.2008. 
  • Banka Slovenije objavlja cene plemenitih kovin v skladu s sklepom Sveta Banke Slovenije o določitvi načina izračuna cen plemenitih kovin (Ur. l. RS, št. 86/02) na podlagi 35. člena zakona o računovodstvu (Ur. l. RS, št. 23/99 in 30/02).
  • V primeru, ko ECB prične oz. preneha objavljati devizni tečaj neke valute, se valuta praviloma prestavi z oz. na mesečno tečajnico BS.
  • Dne 01.04.2007 se Sudanski dinar  SDD nadomesti s Sudanski funt z oznako SDG.
  • Dne 01.07.2007 se Ganski cedi GHC nadomesti z Ganski cedi z oznako GHS.
  • Dne 01.01.2008 se Venezuelski bolivar VEB nadomesti z Venezuelski bolivar fuerte z oznako VEF.
  • Dne 01.01.2009 je Turkmenistan zamenjal denarno valuto turkmenski manat ( ISO koda TMM ) z novim turkmenskim manatom ( ISO koda TMT ), ki je denominiran s faktorjem 5000. Tržni tečaj za novi turkmenski manat (TMT) objavljen dne 05.01.2009 znaša: 3,88 TMT za 1 EUR.
  • Dne 30.11.2009 je Severna Koreja denominirala svojo valuto (KPW) v razmerju 1:100, en novi von je vreden sto starih. Tečaj KPW je za december 2009 spremenjen s prvotno objavljenih 215,0000 na 2,1500 in za januar 2010 z 206,12000 na 2,0612. Posledično sta se spremenila tudi letna povprečna tečaja za to valuto.
  • Dne 01.09.2010 se Zimbabvejski dolar ZWR nadomesti z Zimbabvejski dolar z oznako ZWL.
  • Dne 01.01.2013 je Zambija zamenjala denarno valuto kvača (ZMK) z zambijska kvača (ZMW), ki je denominirana s faktorjem 1000.
  • Zimbabvejska centralna banka je v obvestilu za javnost sporočila, da bo s 15. 6. 2015 ukinila svojo valuto s prehodnim obdobjem do 30. 9. 2015. Banka Slovenije jo je iz svojega seznama umaknila z objavo tečajnice za julij 2015.

Banka Slovenije
Slovenska 35
1505 Ljubljana
Slovenija
Tel: 01 471 90 00
Fax: 01 251 55 16

Kazalo
Kontakt
Novosti
Razpisi
Javna naročila
Povezave

Enotno območje plačil v evrih

 

Pogoji uporabe | Varovanje zasebnosti