Banner BS
English Prijava
Natisni stran Manjše črke Večje črke
Napredno iskanje

Banka Slovenije

Zakoni in predpisi

Monetarna politika

Finančna stabilnost

Nadzor bančnega sistema

Jamstvo za vloge v bankah

Sklad za reševanje bank

Plačilni in poravnalni sistemi

Statistika

Statistika evroobmočja

Posebni standardi objavljanja statističnih podatkov - SDDS

Prva objava podatkov – hitra informacija

Devizni tečaji in plemenite kovine

Dnevna tečajnica – referenčni tečaji ECB

Mesečna tečajnica Banke Slovenije – valute, za katere ECB ne objavlja referenčnih tečajev in cene plemenitih kovin

Povprečni devizni tečaji

Tečajna lista za komitente Banke Slovenije

Devizni tečaji tolarja 1991 - 2006

Obrestne mere

Podatkovne serije

Raziskava o finančnih sredstvih in porabi gospodinjstev (HFCS)

Seznam kontaktnih oseb

Publikacije

Bankovci in kovanci

Poročanje BS

Domov      

Mesečna tečajnica Banke Slovenije – valute, za katere ECB ne objavlja referenčnih tečajev in cene plemenitih kovin

       
Prikaži tečajno listo za:  

Tečaji veljajo od 01.09.2015

 

 

X enot nacionalne valute za 1 evro.
Cena 1g čiste kovine v EUR.
Glejte tudi omejitev odgovornosti Banke Slovenije.

 
Država Valuta Ozn. valute Šifra valute Tečaj
AfganistanAFGANIAFN97172,394
AlbanijaLEKALL008139,42
AlžirijaALŽIRSKI DINARDZD012118,80
AngolaKVANZAAOA973141,76
AngvilaVZHODNOKARIBSKI DOLARXCD9513,0281
Antigva in BarbudaVZHODNOKARIBSKI DOLARXCD9513,0281
ArgentinaARGENTINSKI PESOARS03210,426
ArmenijaARMENSKI DRAMAMD051541,35
ArubaARUBSKI FLORINAWG5332,0075
AzerbajdžanAZERBAJDŽANSKI MANATAZN9441,1787
BahamiBAHAMSKI DOLARBSD0441,1215
BahrajnBAHRAINSKI DINARBHD0480,42315
BangladešTAKABDT05087,314
BarbadosBARBADOŠKI DOLARBBD0522,2430
BelizeBELIZEJSKI DOLARBZD0842,2542
BelorusijaBELORUSKI RUBELJBYR97419574
BeninCFA FRANK BCEAOXOF952660,34
BermudiBERMUDSKI DOLARBMD0601,1215
BocvanaPULABWP07211,598
Bolivija, večnacionalna državaBOLIVIANOBOB0687,7506
Bosna in HercegovinaKONVERTIBILNA MARKABAM9771,95583
Brunej, DržavaBRUNEJSKI DOLARBND0961,5845
Burkina FasoCFA FRANK BCEAOXOF952660,34
BurundiBURUNDIJSKI FRANKBIF1081747,1
ButanNGULTRUMBTN06474,560
CuracaoNIZOZEMSKO-ANTILSKI GULDENANG5322,0104
ČadCFA FRANK BEACXAF950658,10
ČileČILSKI PESOCLP152782,11
DominikaVZHODNOKARIBSKI DOLARXCD9513,0281
Dominikanska republikaDOMINIKANSKI PESODOP21450,310
DžibutiDŽIBUTSKI FRANKDJF262198,44
EgiptEGIPTOVSKI FUNTEGP8188,7798
Ekvatorialna GvinejaCFA FRANK BEACXAF950658,10
EritrejaNAKFAERN23216,896
EtiopijaETIOPSKI BIRETB23023,369
Falklandski otoki (Malvini)FALKLANDSKI FUNTFKP2380,72763
FidžiFIDŽIJSKI DOLARFJD2422,4129
Francoska PolinezijaCFP FRANKXPF953119,04
GabonCFA FRANK BEACXAF950658,10
GambijaDALASIGMD27044,557
GanaGANSKI CEDIGHS9364,3739
GibraltarGIBRALTARSKI FUNTGIP2920,72763
GrenadaVZHODNOKARIBSKI DOLARXCD9513,0281
GruzijaLARIGEL9812,6523
GvajanaGVAJANSKI DOLARGYD328232,04
GvatemalaKECALGTQ3208,6148
GvinejaGVINEJSKI FRANKGNF3248437,3
Gvineja BissauCFA FRANK BCEAOXOF952660,34
HaitiGURDHTG33258,641
HondurasLEMPIRAHNL34024,646
IrakIRAŠKI DINARIQD3681347,5
Iran (Islamska republika)IRANSKI RIALIRR36433484
IslandijaISLANDSKA KRONAISK352144,79
JamajkaJAMAJŠKI DOLARJMD388131,92
JemenJEMENSKI RIALYER886241,00
JordanijaJORDANSKI DINARJOD4000,79514
Južni SudanJUŽNOSUDANSKI FUNTSSP7283,3084
Kajmanski otokiKAJMANSKI DOLARKYD1360,91964
KambodžaRIELKHR1164606,6
KamerunCFA FRANK BEACXAF950658,10
KatarKATARSKI RIALQAR6344,0842
KazahstanTENGEKZT398269,74
KenijaKENIJSKI ŠILINGKES404116,65
KirgizistanSOMKGS41774,014
KolumbijaKOLUMBIJSKI PESOCOP1703491,0
KomoriKOMORSKI FRANKKMF174491,46
KongoCFA FRANK BEACXAF950658,10
Kongo, Demokratična republikaKONGOŠKI FRANKCDF9761040,2
Koreja, Demokratična ljudska republikaSEVERNOKOREJSKI WONKPW408145,81
KostarikaKOSTARIŠKI KOLONCRC188598,94
KubaKUBANSKI PESOCUP1921,1215
KuvajtKUVAJTSKI DINARKWD4140,33889
Laoška ljudska demokratična republikaKIPLAK4189163,2
LesotoLOTILSL42614,969
LibanonLIBANONSKI FUNTLBP4221691,8
LiberijaLIBERIJSKI DOLARLRD43097,571
LibijaLIBIJSKI DINARLYD4341,5491
MacauPATAKAMOP4468,9529
MadagaskarMADAGASKARSKI ARIARYMGA9693684,1
MakedonijaDENARMKD80761,392
MalaviKVAČAMWK454625,77
MaldiviRUFIJAMVR46217,204
MaliCFA FRANK BCEAOXOF952660,34
MarokoMAROŠKI DIRHAMMAD50410,876
MauritiusMAURICIJSKA RUPIJAMUR48039,562
MavretanijaUGUIJAMRO478354,39
MjanmarKIATMMK1041431,6
Moldavija, RepublikaMOLDAVIJSKI LEUMDL49821,365
MongolijaTUGRIKMNT4962231,8
MontserratVZHODNOKARIBSKI DOLARXCD9513,0281
MozambikMETIKALMZN94346,291
NamibijaNAMIBIJSKI DOLARNAD51614,969
NepalNEPALSKA RUPIJANPR524118,82
NigerCFA FRANK BCEAOXOF952660,34
NigerijaNAIRANGN566223,46
NikaragvaZLATA KORDOVANIO55830,280
Nova KaledonijaCFP FRANKXPF953119,04
OmanOMANSKI RIALOMR5120,43187
Otoki Wallis in FutunaCFP FRANKXPF953119,04
PakistanPAKISTANSKA RUPIJAPKR586116,85
PanamaBALBOAPAB5901,1215
Papua Nova GvinejaKINAPGK5983,1459
ParagvajGVARANIPYG6006042,1
PeruNOVI SOLPEN6043,6180
RuandaRUANDSKI FRANKRWF646818,47
Saint Helena, Ascension in Tristan da CuFUNT SVETE HELENESHP6540,72763
Saint Kitts in NevisVZHODNOKARIBSKI DOLARXCD9513,0281
Saint LuciaVZHODNOKARIBSKI DOLARXCD9513,0281
Saint Vincent in GrenadineVZHODNOKARIBSKI DOLARXCD9513,0281
Salomonovi otokiSALOMONOVOOTOŠKI DOLARSBD0908,7276
SalvadorSALVADORSKI KOLONSVC2229,8750
SamoaTALAWST8822,8823
Sao Tome in PrincipeDOBRASTD67824453
Saudova ArabijaSAUDSKI RIALSAR6824,2070
SejšeliSEJŠELSKA RUPIJASCR69014,270
SenegalCFA FRANK BCEAOXOF952660,34
Sierra LeoneLEONESLL6945201,5
Sint MaartenNIZOZEMSKO-ANTILSKI GULDENANG5322,0104
Sirska arabska republikaSIRSKI FUNTSYP760247,01
Slonokoščena obalaCFA FRANK BCEAOXOF952660,34
SomalijaSOMALSKI ŠILINGSOS706738,73
SrbijaSRBSKI DINARRSD941120,04
Srednjeafriška republikaCFA FRANK BEACXAF950658,10
SudanSUDANSKI FUNTSDG9386,4697
SurinamSURINAMSKI DOLARSRD9683,7862
SvaziLILANGENISZL74814,969
ŠrilankaŠRILANŠKA RUPIJALKR144150,90
TadžikistanSOMONITJS9727,0579
Tajvan, Provinca KitajskeNOVI TAJVANSKI DOLARTWD90136,633
Tanzanija, Združena republikaTANZANSKI ŠILINGTZS8342405,6
TogoCFA FRANK BCEAOXOF952660,34
TongaPAANGATOP7762,3119
Trinidad in TobagoDOLAR TRINIDADA IN TOBAGATTD7807,1258
TunizijaTUNIZIJSKI DINARTND7882,1907
TurkmenistanMANATTMT9343,9253
UgandaUGANDSKI ŠILINGUGX8004117,0
UkrajinaHRYVNIAUAH98024,729
UrugvajURUGVAJSKI PESOUYU85831,829
UzbekistanUZBEKISTANSKI SUMUZS8602910,9
VanuatuVATUVUV548121,69
Venezuela, Bolivarska republikaBOLIVARVEF9377,0566
VietnamDONGVND70425214
Zahodna SaharaMAROŠKI DIRHAMMAD50410,876
ZambijaZAMBIJSKA KVAČAZMW9679,9141
Združeni arabski emiratiDIRHAMAED7844,1193
Zelenortski otokiZELENORTSKI ESKUDOCVE132110,60
 POSEB.PRAV.ČRP.XDR9600,79647
 SREBROXAG9610,41514
 ZLATOXAU95932,367
 PALADIJXPD96416,973
 PLATINAXPT96228,683

Opombe:

  • Omejitev odgovornosti: Banka Slovenije objavlja svojo mesečno tečajnico z namenom olajšati dostop javnosti do tečajev valut, za katere ECB ne objavlja referenčnih deviznih tečajev, in do cen plemenitih kovin. Objavljanje tečajev in cen je posledica zakonskih zahtev, na primer 34. in 35. člena Zakona o računovodstvu (Uradni list RS, št. 23/1999 in 30/02 - ZJF-C). 
    Tečaji mesečne tečajnice in cene plemenitih kovin, ki so objavljeni na spletni strani, so določeni na podlagi virov, za katere Banka Slovenije meni, da so zanesljivi. Banka Slovenije si prizadeva, da bi bili objavljeni tečaji in cene točni in ažurni, vendar pa ne odražajo nujno tečajev in cen po katerih je bilo mogoče trgovati v trenutku, ko so bili zbrani. 
    Banka Slovenije ne prevzema nikakršne odgovornosti za morebitno izgubo, ki bi jo kdorkoli utrpel zaradi odločitev, dejanj ali opustitev, izvršenih na osnovi objav mesečne tečajnice Banke Slovenije. Banka Slovenije zlasti ne prevzema odgovornosti za morebitno gospodarsko izgubo oziroma posredno ali posledično izgubo ali škodo, kamor sodi tudi izguba posla in izguba dobička, ki je neposredna, posredna ali povezana posledica uporabe tečajev in cen mesečne tečajnice Banke Slovenije.
     Banka Slovenije si prizadeva zmanjšati motnje, do katerih lahko pride zaradi tehničnih težav, kljub temu pa ne more jamčiti, da tovrstne težave občasno ne bodo ovirale njenih storitev ali kako drugače vplivale nanje.
     Banka Slovenije si pridržuje pravico spreminjati objavljene tečaje in cene in čas njihovega objavljanja.
  • Banka Slovenije tečaje in cene objavi popoldne zadnjega delovnega dne v mesecu. Prikazani so pod naslednjim mesecem, npr. vnos 14.8.2008 v iskalnik vrne tečajnico z datumom 1.8.2008, ki vsebuje devizne tečaje 31.7.2008. 
  • Banka Slovenije objavlja cene plemenitih kovin v skladu s sklepom Sveta Banke Slovenije o določitvi načina izračuna cen plemenitih kovin (Ur. l. RS, št. 86/02) na podlagi 35. člena zakona o računovodstvu (Ur. l. RS, št. 23/99 in 30/02).
  • V primeru, ko ECB prične oz. preneha objavljati devizni tečaj neke valute, se valuta praviloma prestavi z oz. na mesečno tečajnico BS.
  • Dne 01.04.2007 se Sudanski dinar  SDD nadomesti s Sudanski funt z oznako SDG.
  • Dne 01.07.2007 se Ganski cedi GHC nadomesti z Ganski cedi z oznako GHS.
  • Dne 01.01.2008 se Venezuelski bolivar VEB nadomesti z Venezuelski bolivar fuerte z oznako VEF.
  • Dne 01.01.2009 je Turkmenistan zamenjal denarno valuto turkmenski manat ( ISO koda TMM ) z novim turkmenskim manatom ( ISO koda TMT ), ki je denominiran s faktorjem 5000. Tržni tečaj za novi turkmenski manat (TMT) objavljen dne 05.01.2009 znaša: 3,88 TMT za 1 EUR.
  • Dne 30.11.2009 je Severna Koreja denominirala svojo valuto (KPW) v razmerju 1:100, en novi von je vreden sto starih. Tečaj KPW je za december 2009 spremenjen s prvotno objavljenih 215,0000 na 2,1500 in za januar 2010 z 206,12000 na 2,0612. Posledično sta se spremenila tudi letna povprečna tečaja za to valuto.
  • Dne 01.09.2010 se Zimbabvejski dolar ZWR nadomesti z Zimbabvejski dolar z oznako ZWL.
  • Dne 01.01.2013 je Zambija zamenjala denarno valuto kvača (ZMK) z zambijska kvača (ZMW), ki je denominirana s faktorjem 1000.
  • Zimbabvejska centralna banka je v obvestilu za javnost sporočila, da bo s 15. 6. 2015 ukinila svojo valuto s prehodnim obdobjem do 30. 9. 2015. Banka Slovenije jo je iz svojega seznama umaknila z objavo tečajnice za julij 2015.

Banka Slovenije
Slovenska 35
1505 Ljubljana
Slovenija
Tel: 01 471 90 00
Fax: 01 251 55 16

Kazalo
Kontakt
Novosti
Izobraževalna gradiva
Vabilo gospodarstvu
Razpisi

Javna naročila
Nadzorniška razkritja
Enotno območje plačil v evrih
Povezave
Pogoji uporabe | Varovanje zasebnosti