Banner BS
English Prijava
Natisni stran Manjše črke Večje črke
Napredno iskanje

Banka Slovenije

Zakoni in predpisi

Monetarna politika

Finančna stabilnost

Nadzor bančnega sistema

Jamstvo za vloge v bankah

Sklad za reševanje bank

Plačilni in poravnalni sistemi

Statistika

Statistika evroobmočja

Posebni standardi objavljanja statističnih podatkov - SDDS

Prva objava podatkov – hitra informacija

Devizni tečaji in plemenite kovine

Dnevna tečajnica – referenčni tečaji ECB

Mesečna tečajnica Banke Slovenije – valute, za katere ECB ne objavlja referenčnih tečajev in cene plemenitih kovin

Povprečni devizni tečaji

Tečajna lista za komitente Banke Slovenije

Devizni tečaji tolarja 1991 - 2006

Obrestne mere

Publikacije in informacije

Podatkovne serije

Raziskava o finančnih sredstvih in porabi gospodinjstev (HFCS)

Seznam kontaktnih oseb

Publikacije

Bankovci in kovanci

Poročanje BS

Domov      

Mesečna tečajnica Banke Slovenije – valute, za katere ECB ne objavlja referenčnih tečajev in cene plemenitih kovin

       
Prikaži tečajno listo za:  

Tečaji veljajo od 01.02.2016

 

 

X enot nacionalne valute za 1 evro.
Cena 1g čiste kovine v EUR.
Glejte tudi omejitev odgovornosti Banke Slovenije.

 
Država Valuta Ozn. valute Šifra valute Tečaj
AfganistanAFGANIAFN97174,889
AlbanijaLEKALL008138,85
AlžirijaALŽIRSKI DINARDZD012117,05
AngolaKVANZAAOA973173,35
AngvilaVZHODNOKARIBSKI DOLARXCD9512,9484
Antigva in BarbudaVZHODNOKARIBSKI DOLARXCD9512,9484
ArgentinaARGENTINSKI PESOARS03215,173
ArmenijaARMENSKI DRAMAMD051533,99
ArubaARUBSKI FLORINAWG5331,9547
AzerbajdžanAZERBAJDŽANSKI MANATAZN9441,7546
BahamiBAHAMSKI DOLARBSD0441,0920
BahrajnBAHRAINSKI DINARBHD0480,41179
BangladešTAKABDT05085,727
BarbadosBARBADOŠKI DOLARBBD0522,1840
BelizeBELIZEJSKI DOLARBZD0842,1770
BelorusijaBELORUSKI RUBELJBYR97423331
BeninCFA FRANK BCEAOXOF952670,27
BermudiBERMUDSKI DOLARBMD0601,0920
BocvanaPULABWP07212,452
Bolivija, večnacionalna državaBOLIVIANOBOB0687,5405
Bosna in HercegovinaKONVERTIBILNA MARKABAM9771,95583
Brunej, DržavaBRUNEJSKI DOLARBND0961,5553
Burkina FasoCFA FRANK BCEAOXOF952670,27
BurundiBURUNDIJSKI FRANKBIF1081707,7
ButanNGULTRUMBTN06474,029
CuracaoNIZOZEMSKO-ANTILSKI GULDENANG5321,9547
ČadCFA FRANK BEACXAF950663,62
ČileČILSKI PESOCLP152775,56
DominikaVZHODNOKARIBSKI DOLARXCD9512,9484
Dominikanska republikaDOMINIKANSKI PESODOP21449,708
DžibutiDŽIBUTSKI FRANKDJF262194,07
EgiptEGIPTOVSKI FUNTEGP8188,5528
Ekvatorialna GvinejaCFA FRANK BEACXAF950663,62
EritrejaNAKFAERN23217,959
EtiopijaETIOPSKI BIRETB23023,227
Falklandski otoki (Malvini)FALKLANDSKI FUNTFKP2380,76433
FidžiFIDŽIJSKI DOLARFJD2422,3408
Francoska PolinezijaCFP FRANKXPF953119,37
GabonCFA FRANK BEACXAF950663,62
GambijaDALASIGMD27043,159
GanaGANSKI CEDIGHS9364,3561
GibraltarGIBRALTARSKI FUNTGIP2920,76433
GrenadaVZHODNOKARIBSKI DOLARXCD9512,9484
GruzijaLARIGEL9812,6918
GvajanaGVAJANSKI DOLARGYD328226,26
GvatemalaKECALGTQ3208,3915
GvinejaGVINEJSKI FRANKGNF3248443,3
Gvineja BissauCFA FRANK BCEAOXOF952670,27
HaitiGURDHTG33264,958
HondurasLEMPIRAHNL34024,611
IrakIRAŠKI DINARIQD3681305,6
Iran (Islamska republika)IRANSKI RIALIRR36432964
IslandijaISLANDSKA KRONAISK352141,61
JamajkaJAMAJŠKI DOLARJMD388132,30
JemenJEMENSKI RIALYER886234,66
JordanijaJORDANSKI DINARJOD4000,77477
Južni SudanJUŽNOSUDANSKI FUNTSSP72820,202
Kajmanski otokiKAJMANSKI DOLARKYD1360,89545
KambodžaRIELKHR1164440,6
KamerunCFA FRANK BEACXAF950663,62
KatarKATARSKI RIALQAR6343,9754
KazahstanTENGEKZT398398,63
KenijaKENIJSKI ŠILINGKES404111,73
KirgizistanSOMKGS41782,872
KolumbijaKOLUMBIJSKI PESOCOP1703584,2
KomoriKOMORSKI FRANKKMF174492,04
KongoCFA FRANK BEACXAF950663,62
Kongo, Demokratična republikaKONGOŠKI FRANKCDF9761012,8
Koreja, Demokratična ljudska republikaSEVERNOKOREJSKI WONKPW408141,91
KostarikaKOSTARIŠKI KOLONCRC188587,75
KubaKUBANSKI PESOCUP1921,0920
KuvajtKUVAJTSKI DINARKWD4140,33171
Laoška ljudska demokratična republikaKIPLAK4188894,9
LesotoLOTILSL42617,508
LibanonLIBANONSKI FUNTLBP4221652,7
LiberijaLIBERIJSKI DOLARLRD43093,366
LibijaLIBIJSKI DINARLYD4341,5125
MacauPATAKAMOP4468,7665
MadagaskarMADAGASKARSKI ARIARYMGA9693505,3
MakedonijaDENARMKD80761,643
MalaviKVAČAMWK454795,17
MaldiviRUFIJAMVR46216,718
MaliCFA FRANK BCEAOXOF952670,27
MarokoMAROŠKI DIRHAMMAD50410,788
MauritiusMAURICIJSKA RUPIJAMUR48039,388
MavretanijaUGUIJAMRO478379,32
MjanmarKIATMMK1041417,0
Moldavija, RepublikaMOLDAVIJSKI LEUMDL49822,266
MongolijaTUGRIKMNT4962192,7
MontserratVZHODNOKARIBSKI DOLARXCD9512,9484
MozambikMETIKALMZN94349,391
NamibijaNAMIBIJSKI DOLARNAD51617,508
NepalNEPALSKA RUPIJANPR524118,60
NigerCFA FRANK BCEAOXOF952670,27
NigerijaNAIRANGN566217,31
NikaragvaZLATA KORDOVANIO55829,873
Nova KaledonijaCFP FRANKXPF953119,37
OmanOMANSKI RIALOMR5120,42043
Otoki Wallis in FutunaCFP FRANKXPF953119,37
PakistanPAKISTANSKA RUPIJAPKR586114,47
PanamaBALBOAPAB5901,0920
Papua Nova GvinejaKINAPGK5983,3141
ParagvajGVARANIPYG6006477,1
PeruNOVI SOLPEN6043,7843
RuandaRUANDSKI FRANKRWF646849,58
Saint Helena, Ascension in Tristan da CuFUNT SVETE HELENESHP6540,76433
Saint Kitts in NevisVZHODNOKARIBSKI DOLARXCD9512,9484
Saint LuciaVZHODNOKARIBSKI DOLARXCD9512,9484
Saint Vincent in GrenadineVZHODNOKARIBSKI DOLARXCD9512,9484
Salomonovi otokiSALOMONOVOOTOŠKI DOLARSBD0908,8925
SalvadorSALVADORSKI KOLONSVC2229,5482
SamoaTALAWST8822,8904
Sao Tome in PrincipeDOBRASTD67824529
Saudova ArabijaSAUDSKI RIALSAR6824,0957
SejšeliSEJŠELSKA RUPIJASCR69015,204
SenegalCFA FRANK BCEAOXOF952670,27
Sierra LeoneLEONESLL6944460,8
Sint MaartenNIZOZEMSKO-ANTILSKI GULDENANG5321,9547
Sirska arabska republikaSIRSKI FUNTSYP760240,25
Slonokoščena obalaCFA FRANK BCEAOXOF952670,27
SomalijaSOMALSKI ŠILINGSOS706676,99
SrbijaSRBSKI DINARRSD941123,22
Srednjeafriška republikaCFA FRANK BEACXAF950663,62
SudanSUDANSKI FUNTSDG9387,0390
SurinamSURINAMSKI DOLARSRD9684,3663
SvaziLILANGENISZL74817,508
ŠrilankaŠRILANŠKA RUPIJALKR144157,19
TadžikistanSOMONITJS9728,5651
Tajvan, Provinca KitajskeNOVI TAJVANSKI DOLARTWD90136,393
Tanzanija, Združena republikaTANZANSKI ŠILINGTZS8342386,6
TogoCFA FRANK BCEAOXOF952670,27
TongaPAANGATOP7762,4517
Trinidad in TobagoDOLAR TRINIDADA IN TOBAGATTD7807,0352
TunizijaTUNIZIJSKI DINARTND7882,2277
TurkmenistanMANATTMT9343,8220
UgandaUGANDSKI ŠILINGUGX8003801,5
UkrajinaHRYVNIAUAH98028,010
UrugvajURUGVAJSKI PESOUYU85833,879
UzbekistanUZBEKISTANSKI SUMUZS8603092,0
VanuatuVATUVUV548122,44
Venezuela, Bolivarska republikaBOLIVARVEF9376,8710
VietnamDONGVND70424259
Zahodna SaharaMAROŠKI DIRHAMMAD50410,788
ZambijaZAMBIJSKA KVAČAZMW96712,285
Združeni arabski emiratiDIRHAMAED7844,0109
Zelenortski otokiZELENORTSKI ESKUDOCVE132109,87
 POSEB.PRAV.ČRP.XDR9600,79102
 PALADIJXPD96414,648
 ZLATOXAU95932,821
 PLATINAXPT96225,529
 SREBROXAG9610,41892

Opombe:

  • Omejitev odgovornosti: Banka Slovenije objavlja svojo mesečno tečajnico z namenom olajšati dostop javnosti do tečajev valut, za katere ECB ne objavlja referenčnih deviznih tečajev, in do cen plemenitih kovin. Objavljanje tečajev in cen je posledica zakonskih zahtev, na primer 34. in 35. člena Zakona o računovodstvu (Uradni list RS, št. 23/1999 in 30/02 - ZJF-C). 
    Tečaji mesečne tečajnice in cene plemenitih kovin, ki so objavljeni na spletni strani, so določeni na podlagi virov, za katere Banka Slovenije meni, da so zanesljivi. Banka Slovenije si prizadeva, da bi bili objavljeni tečaji in cene točni in ažurni, vendar pa ne odražajo nujno tečajev in cen po katerih je bilo mogoče trgovati v trenutku, ko so bili zbrani. 
    Banka Slovenije ne prevzema nikakršne odgovornosti za morebitno izgubo, ki bi jo kdorkoli utrpel zaradi odločitev, dejanj ali opustitev, izvršenih na osnovi objav mesečne tečajnice Banke Slovenije. Banka Slovenije zlasti ne prevzema odgovornosti za morebitno gospodarsko izgubo oziroma posredno ali posledično izgubo ali škodo, kamor sodi tudi izguba posla in izguba dobička, ki je neposredna, posredna ali povezana posledica uporabe tečajev in cen mesečne tečajnice Banke Slovenije.
     Banka Slovenije si prizadeva zmanjšati motnje, do katerih lahko pride zaradi tehničnih težav, kljub temu pa ne more jamčiti, da tovrstne težave občasno ne bodo ovirale njenih storitev ali kako drugače vplivale nanje.
     Banka Slovenije si pridržuje pravico spreminjati objavljene tečaje in cene in čas njihovega objavljanja.
  • Banka Slovenije tečaje in cene objavi popoldne zadnjega delovnega dne v mesecu. Prikazani so pod naslednjim mesecem, npr. vnos 14.8.2008 v iskalnik vrne tečajnico z datumom 1.8.2008, ki vsebuje devizne tečaje 31.7.2008. 
  • Banka Slovenije objavlja cene plemenitih kovin v skladu s sklepom Sveta Banke Slovenije o določitvi načina izračuna cen plemenitih kovin (Ur. l. RS, št. 86/02) na podlagi 35. člena zakona o računovodstvu (Ur. l. RS, št. 23/99 in 30/02).
  • V primeru, ko ECB prične oz. preneha objavljati devizni tečaj neke valute, se valuta praviloma prestavi z oz. na mesečno tečajnico BS.
  • Dne 01.04.2007 se Sudanski dinar  SDD nadomesti s Sudanski funt z oznako SDG.
  • Dne 01.07.2007 se Ganski cedi GHC nadomesti z Ganski cedi z oznako GHS.
  • Dne 01.01.2008 se Venezuelski bolivar VEB nadomesti z Venezuelski bolivar fuerte z oznako VEF.
  • Dne 01.01.2009 je Turkmenistan zamenjal denarno valuto turkmenski manat ( ISO koda TMM ) z novim turkmenskim manatom ( ISO koda TMT ), ki je denominiran s faktorjem 5000. Tržni tečaj za novi turkmenski manat (TMT) objavljen dne 05.01.2009 znaša: 3,88 TMT za 1 EUR.
  • Dne 30.11.2009 je Severna Koreja denominirala svojo valuto (KPW) v razmerju 1:100, en novi von je vreden sto starih. Tečaj KPW je za december 2009 spremenjen s prvotno objavljenih 215,0000 na 2,1500 in za januar 2010 z 206,12000 na 2,0612. Posledično sta se spremenila tudi letna povprečna tečaja za to valuto.
  • Dne 01.09.2010 se Zimbabvejski dolar ZWR nadomesti z Zimbabvejski dolar z oznako ZWL.
  • Dne 01.01.2013 je Zambija zamenjala denarno valuto kvača (ZMK) z zambijska kvača (ZMW), ki je denominirana s faktorjem 1000.
  • Zimbabvejska centralna banka je v obvestilu za javnost sporočila, da bo s 15. 6. 2015 ukinila svojo valuto s prehodnim obdobjem do 30. 9. 2015. Banka Slovenije jo je iz svojega seznama umaknila z objavo tečajnice za julij 2015.

Banka Slovenije
Slovenska 35
1505 Ljubljana
Slovenija
Tel: 01 471 90 00
Fax: 01 251 55 16

Kazalo
Kontakt
Novosti
Izobraževalna gradiva
Razpisi

Javna naročila
Nadzorniška razkritja
Enotno območje plačil v evrih
Povezave
Pogoji uporabe | Varovanje zasebnosti