Banner BS
English Prijava
Natisni stran Manjše črke Večje črke
Napredno iskanje

Banka Slovenije

Zakoni in predpisi

Monetarna politika

Finančna stabilnost

Nadzor bančnega sistema

Jamstvo za vloge v bankah

Reševanje bank

Plačilni in poravnalni sistemi

Statistika

Statistika evroobmočja

Posebni standardi objavljanja statističnih podatkov - SDDS

Prva objava podatkov – hitra informacija

Devizni tečaji in plemenite kovine

Dnevna tečajnica – referenčni tečaji ECB

Mesečna tečajnica Banke Slovenije – valute, za katere ECB ne objavlja referenčnih tečajev in cene plemenitih kovin

Povprečni devizni tečaji

Tečajna lista za komitente Banke Slovenije

Devizni tečaji tolarja 1991 - 2006

Obrestne mere

Neto finančna sredstva Banke Slovenije

Publikacije in informacije

Podatkovne serije

Raziskava o finančnih sredstvih in porabi gospodinjstev (HFCS)

Seznam kontaktnih oseb

Publikacije

Bankovci in kovanci

Poročanje BS

Centralni kreditni register

Domov      

Mesečna tečajnica Banke Slovenije – valute, za katere ECB ne objavlja referenčnih tečajev in cene plemenitih kovin

       
Prikaži tečajno listo za:  

Tečaji veljajo od 01.10.2017

 

 

X enot nacionalne valute za 1 evro.
Cena 1g čiste kovine v EUR.
Glejte tudi omejitev odgovornosti Banke Slovenije.

 
Država Valuta Ozn. valute Šifra valute Tečaj
AfganistanAFGANIAFN97180,696
AlbanijaLEKALL008133,88
AlžirijaALŽIRSKI DINARDZD012133,49
AngolaKVANZAAOA973197,36
AngvilaVZHODNOKARIBSKI DOLARXCD9513,1758
Antigva in BarbudaVZHODNOKARIBSKI DOLARXCD9513,1758
ArgentinaARGENTINSKI PESOARS03220,436
ArmenijaARMENSKI DRAMAMD051563,74
ArubaARUBSKI FLORINAWG5332,1133
AzerbajdžanAZERBAJDŽANSKI MANATAZN9442,0035
BahamiBAHAMSKI DOLARBSD0441,1806
BahrajnBAHRAINSKI DINARBHD0480,44535
BangladešTAKABDT05097,175
BarbadosBARBADOŠKI DOLARBBD0522,3612
BelizeBELIZEJSKI DOLARBZD0842,3597
BelorusijaBELORUSKI RUBELJBYN9332,3174
BeninCFA FRANK BCEAOXOF952674,18
BermudiBERMUDSKI DOLARBMD0601,1806
BocvanaPULABWP07212,134
Bolivija, večnacionalna državaBOLIVIANOBOB0688,1579
Bosna in HercegovinaKONVERTIBILNA MARKABAM9771,95583
Brunej, DržavaBRUNEJSKI DOLARBND0961,6024
Burkina FasoCFA FRANK BCEAOXOF952674,18
BurundiBURUNDIJSKI FRANKBIF1082055,4
ButanNGULTRUMBTN06477,070
CuracaoNIZOZEMSKO-ANTILSKI GULDENANG5322,0882
ČadCFA FRANK BEACXAF950663,64
ČileČILSKI PESOCLP152754,30
DominikaVZHODNOKARIBSKI DOLARXCD9513,1758
Dominikanska republikaDOMINIKANSKI PESODOP21456,073
DžibutiDŽIBUTSKI FRANKDJF262211,24
EgiptEGIPTOVSKI FUNTEGP81820,828
Ekvatorialna GvinejaCFA FRANK BEACXAF950663,64
EritrejaNAKFAERN23218,350
EtiopijaETIOPSKI BIRETB23027,862
Falklandski otoki (Malvini)FALKLANDSKI FUNTFKP2380,88322
FidžiFIDŽIJSKI DOLARFJD2422,3879
Francoska PolinezijaCFP FRANKXPF953119,28
GabonCFA FRANK BEACXAF950663,64
GambijaDALASIGMD27054,479
GanaGANSKI CEDIGHS9365,1887
GibraltarGIBRALTARSKI FUNTGIP2920,88322
GrenadaVZHODNOKARIBSKI DOLARXCD9513,1758
GruzijaLARIGEL9812,9179
GvajanaGVAJANSKI DOLARGYD328244,62
GvatemalaKECALGTQ3208,6707
GvinejaGVINEJSKI FRANKGNF32410627
Gvineja BissauCFA FRANK BCEAOXOF952674,18
HaitiGURDHTG33274,478
HondurasLEMPIRAHNL34027,615
IrakIRAŠKI DINARIQD3681392,6
Iran (Islamska republika)IRANSKI RIALIRR36439927
IslandijaISLANDSKA KRONAISK352125,79
JamajkaJAMAJŠKI DOLARJMD388152,95
JemenJEMENSKI RIALYER886295,06
JordanijaJORDANSKI DINARJOD4000,83799
Južni SudanJUŽNOSUDANSKI FUNTSSP728149,76
Kajmanski otokiKAJMANSKI DOLARKYD1360,96810
KambodžaRIELKHR1164793,9
KamerunCFA FRANK BEACXAF950663,64
KatarKATARSKI RIALQAR6344,3278
KazahstanTENGEKZT398402,21
KenijaKENIJSKI ŠILINGKES404121,78
KirgizistanSOMKGS41781,119
KolumbijaKOLUMBIJSKI PESOCOP1703466,8
KomoriKOMORSKI FRANKKMF174491,01
KongoCFA FRANK BEACXAF950663,64
Kongo, Demokratična republikaKONGOŠKI FRANKCDF9761847,6
Koreja, Demokratična ljudska republikaSEVERNOKOREJSKI WONKPW408153,54
KostarikaKOSTARIŠKI KOLONCRC188675,68
KubaKUBANSKI PESOCUP1921,1806
KuvajtKUVAJTSKI DINARKWD4140,35660
Laoška ljudska demokratična republikaLAOŠKI KIPLAK4189792,5
LesotoLOTILSL42615,952
LibanonLIBANONSKI FUNTLBP4221783,3
LiberijaLIBERIJSKI DOLARLRD430139,05
LibijaLIBIJSKI DINARLYD4341,6108
MacauPATAKAMOP4469,4979
MadagaskarMADAGASKARSKI ARIARYMGA9693576,8
MakedonijaDENARMKD80761,497
MalaviMALAVIJSKA KVAČAMWK454857,74
MaldiviRUFIJAMVR46218,303
MaliCFA FRANK BCEAOXOF952674,18
MarokoMAROŠKI DIRHAMMAD50411,129
MauritiusMAURICIJSKA RUPIJAMUR48040,045
MavretanijaUGUIJAMRO478423,12
MjanmarKIATMMK1041605,3
Moldavija, RepublikaMOLDAVIJSKI LEUMDL49820,755
MongolijaTUGRIKMNT4962909,4
MontserratVZHODNOKARIBSKI DOLARXCD9513,1758
MozambikMETIKALMZN94372,135
NamibijaNAMIBIJSKI DOLARNAD51615,953
NepalNEPALSKA RUPIJANPR524123,39
NigerCFA FRANK BCEAOXOF952674,18
NigerijaNAIRANGN566420,28
NikaragvaZLATA KORDOVANIO55835,903
Nova KaledonijaCFP FRANKXPF953119,28
OmanOMANSKI RIALOMR5120,45453
Otoki Wallis in FutunaCFP FRANKXPF953119,28
PakistanPAKISTANSKA RUPIJAPKR586124,42
PanamaBALBOAPAB5901,1806
Papua Nova GvinejaKINAPGK5983,7683
ParagvajGVARANIPYG6006695,8
PeruSOLPEN6043,8547
RuandaRUANDSKI FRANKRWF646988,36
Saint Helena, Ascension in Tristan da CuFUNT SVETE HELENESHP6540,88322
Saint Kitts in NevisVZHODNOKARIBSKI DOLARXCD9513,1758
Saint LuciaVZHODNOKARIBSKI DOLARXCD9513,1758
Saint Vincent in GrenadineVZHODNOKARIBSKI DOLARXCD9513,1758
Salomonovi otokiSALOMONOVOOTOŠKI DOLARSBD0908,9643
SalvadorSALVADORSKI KOLONSVC22210,330
SamoaTALAWST8822,8614
Sao Tome in PrincipeDOBRASTD67824172
Saudova ArabijaSAUDSKI RIALSAR6824,4275
SejšeliSEJŠELSKA RUPIJASCR69016,001
SenegalCFA FRANK BCEAOXOF952674,18
Sierra LeoneLEONESLL6948744,3
Sint MaartenNIZOZEMSKO-ANTILSKI GULDENANG5322,0882
Sirska arabska republikaSIRSKI FUNTSYP760608,6982
Slonokoščena obalaCFA FRANK BCEAOXOF952674,18
SomalijaSOMALSKI ŠILINGSOS706682,98
SrbijaSRBSKI DINARRSD941119,21
Srednjeafriška republikaCFA FRANK BEACXAF950663,64
SudanSUDANSKI FUNTSDG9387,89
SurinamSURINAMSKI DOLARSRD9688,7774
SvaziLILANGENISZL74815,953
ŠrilankaŠRILANŠKA RUPIJALKR144180,75
TadžikistanSOMONITJS97210,391
Tajvan, Provinca KitajskeNOVI TAJVANSKI DOLARTWD90135,801
Tanzanija, Združena republikaTANZANSKI ŠILINGTZS8342645,0
TogoCFA FRANK BCEAOXOF952674,18
TongaPAANGATOP7762,5362
Trinidad in TobagoDOLAR TRINIDADA IN TOBAGATTD7807,9986
TunizijaTUNIZIJSKI DINARTND7882,9168
TurkmenistanMANATTMT9344,1321
UgandaUGANDSKI ŠILINGUGX8004247,7
UkrajinaHRYVNIAUAH98031,388
UrugvajURUGVAJSKI PESOUYU85834,134
UzbekistanUZBEKISTANSKI SUMUZS8609546,0
VanuatuVATUVUV548123,69
Venezuela, Bolivarska republikaBOLIVARVEF93711,866
VietnamDONGVND70426835
Zahodna SaharaMAROŠKI DIRHAMMAD50411,129
ZambijaZAMBIJSKA KVAČAZMW96711,452
Združeni arabski emiratiDIRHAMAED7844,3361
Zelenortski otokiZELENORTSKI ESKUDOCVE132110,86
 POSEB.PRAV.ČRP.XDR9600,83535
 SREBROXAG9610,45612
 ZLATOXAU95934,974
 PALADIJXPD96425,458
 PLATINAXPT96224,946

Opombe:

  • Omejitev odgovornosti: Tečaji mesečne tečajnice in cene plemenitih kovin, ki so objavljeni na spletni strani, so določeni na podlagi virov, za katere Banka Slovenije meni, da so zanesljivi. Banka Slovenije si prizadeva, da bi bili objavljeni tečaji in cene točni in ažurni, vendar pa ne odražajo nujno tečajev in cen po katerih je bilo mogoče trgovati v trenutku, ko so bili zbrani. 
    Banka Slovenije ne prevzema nikakršne odgovornosti za morebitno izgubo, ki bi jo kdorkoli utrpel zaradi odločitev, dejanj ali opustitev, izvršenih na osnovi objav mesečne tečajnice Banke Slovenije. Banka Slovenije zlasti ne prevzema odgovornosti za morebitno gospodarsko izgubo oziroma posredno ali posledično izgubo ali škodo, kamor sodi tudi izguba posla in izguba dobička, ki je neposredna, posredna ali povezana posledica uporabe tečajev in cen mesečne tečajnice Banke Slovenije.
    Banka Slovenije si prizadeva zmanjšati motnje, do katerih lahko pride zaradi tehničnih težav, kljub temu pa ne more jamčiti, da tovrstne težave občasno ne bodo ovirale njenih storitev ali kako drugače vplivale nanje.
    Banka Slovenije si pridržuje pravico spreminjati objavljene tečaje in cene plemenitih kovin in čas njihovega objavljanja.
  • Banka Slovenije tečaje in cene objavi popoldne zadnjega delovnega dne v mesecu. Prikazani so pod naslednjim mesecem, npr. vnos 14.8.2008 v iskalnik vrne tečajnico z datumom 1.8.2008, ki vsebuje devizne tečaje 31.7.2008. 
  • Banka Slovenije objavlja cene plemenitih kovin v skladu s sklepom Sveta Banke Slovenije o določitvi načina izračuna cen plemenitih kovin (Ur. l. RS, št. 86/02) na podlagi 35. člena zakona o računovodstvu (Ur. l. RS, št. 23/99 in 30/02 - ZJF-C in 114/06 - ZUE).
  • V primeru, ko ECB prične oz. preneha objavljati devizni tečaj neke valute, se valuta praviloma prestavi z oz. na mesečno tečajnico BS.
  • Dne 25.10.2006 se oznaka za srbski dinar CSD nadomesti z oznako RSD.
  • Dne 1.4.2007 se sudanski dinar SDD nadomesti s sudanski funt z oznako SDG.
  • Dne 1.7.2007 se ganski cedi GHC nadomesti z ganski cedi z oznako GHS.
  • Dne 1.1.2008 se venezuelski bolivar VEB nadomesti z venezuelski bolivar fuerte z oznako VEF.
  • Tečaj za ZWD 716 (zimbabvejski dolar) od 1.6.2008 dalje je 837.432.000,00.
  • Dne 1.8.2008 se oznaka zimbabvejski dolar ZWD nadomesti z oznako ZWR (menjava valute).
  • Dne 1.1.2009 je Turkmenistan zamenjal denarno valuto turkmenski manat (TMM) z novim turkmenskim manatom (TMT), ki je denominiran s faktorjem 5000. Tržni tečaj za novi turkmenski manat (TMT) objavljen dne 5.1.2009 znaša: 3,88 TMT za 1 EUR.
  • Od 2.1.2009 dalje se uporablja tečaj indijske rupije, objavljen na Dnevni tečajnici – referenčni tečaji ECB.
  • Dne 30.11.2009 je Severna Koreja denominirala svojo valuto (KPW) v razmerju 1:100, en novi von je vreden sto starih. Tečaj KPW je za december 2009 spremenjen s prvotno objavljenih 215,0000 na 2,1500 in za januar 2010 z 206,12000 na 2,0612. Posledično sta se spremenila tudi letna povprečna tečaja za to valuto.
  • Dne 1.9.2010 se zimbabvejski dolar ZWR nadomesti z zimbabvejski dolar z oznako ZWL.
  • Od 3.1.2011 dalje se uporablja tečaj za novi izraelski šekel, objavljen na Dnevni tečajnici – referenčni tečaji ECB.
  • Dne 1.1.2013 je Zambija zamenjala denarno valuto kvača (ZMK) z zambijska kvača (ZMW), ki je denominirana s faktorjem 1000.
  • Zimbabvejska centralna banka je v obvestilu za javnost sporočila, da bo s 15. 6. 2015 ukinila svojo valuto s prehodnim obdobjem do 30. 9. 2015. Banka Slovenije jo je iz svojega seznama umaknila z objavo tečajnice za julij 2015.
  • Čas objave Mesečne tečajnice se s 1. 7. 2016 premika na 16:15. Vzrok so kasnejše objave dnevnih tečajnic pri ECB.
  • Dne 1. 7. 2016 je Belorusija denominiriala valuto beloruski rubelj s faktorjem 10000. Pri tem se je spremenila ISO oznaka (iz BYR na BYN) in šifra valute (iz 974 na 933). Evro je bil 30. 6. 2016 vreden 22315 BYR, 1. 7. 2016 pa je bil vreden 2,2210 BYN. 

     

     

     

     

 

Banka Slovenije
Slovenska 35
1505 Ljubljana
Slovenija
Tel: 01 471 90 00
Fax: 01 251 55 16

Kazalo
Kontakt
Novosti
Razpisi
Javna naročila
Povezave

Enotno območje plačil v evrih

 

Pogoji uporabe | Varovanje zasebnosti