Banner BS
English Prijava
Natisni stran Manjše črke Večje črke
Napredno iskanje

Banka Slovenije

Zakoni in predpisi

Monetarna politika

Finančna stabilnost

Nadzor bančnega sistema

Jamstvo za vloge v bankah

Reševanje bank

Plačilni in poravnalni sistemi

Statistika

Statistika evroobmočja

Posebni standardi objavljanja statističnih podatkov - SDDS

Prva objava podatkov – hitra informacija

Devizni tečaji in plemenite kovine

Dnevna tečajnica – referenčni tečaji ECB

Mesečna tečajnica Banke Slovenije – valute, za katere ECB ne objavlja referenčnih tečajev in cene plemenitih kovin

Povprečni devizni tečaji

Tečajna lista za komitente Banke Slovenije

Devizni tečaji tolarja 1991 - 2006

Obrestne mere

Publikacije in informacije

Podatkovne serije

Raziskava o finančnih sredstvih in porabi gospodinjstev (HFCS)

Seznam kontaktnih oseb

Publikacije

Bankovci in kovanci

Poročanje BS

Domov      

Mesečna tečajnica Banke Slovenije – valute, za katere ECB ne objavlja referenčnih tečajev in cene plemenitih kovin

       
Prikaži tečajno listo za:  

Tečaji veljajo od 01.07.2016

 

 

X enot nacionalne valute za 1 evro.
Cena 1g čiste kovine v EUR.
Glejte tudi omejitev odgovornosti Banke Slovenije.

 
Država Valuta Ozn. valute Šifra valute Tečaj
AfganistanAFGANIAFN97175,960
AlbanijaLEKALL008137,39
AlžirijaALŽIRSKI DINARDZD012122,52
AngolaKVANZAAOA973187,86
AngvilaVZHODNOKARIBSKI DOLARXCD9513,0086
Antigva in BarbudaVZHODNOKARIBSKI DOLARXCD9513,0086
ArgentinaARGENTINSKI PESOARS03216,617
ArmenijaARMENSKI DRAMAMD051529,51
ArubaARUBSKI FLORINAWG5331,9873
AzerbajdžanAZERBAJDŽANSKI MANATAZN9441,7214
BahamiBAHAMSKI DOLARBSD0441,1102
BahrajnBAHRAINSKI DINARBHD0480,41893
BangladešTAKABDT05086,956
BarbadosBARBADOŠKI DOLARBBD0522,2204
BelizeBELIZEJSKI DOLARBZD0842,2303
BelorusijaBELORUSKI RUBELJBYN9332,221
BeninCFA FRANK BCEAOXOF952666,12
BermudiBERMUDSKI DOLARBMD0601,1102
BocvanaPULABWP07212,081
Bolivija, večnacionalna državaBOLIVIANOBOB0687,6451
Bosna in HercegovinaKONVERTIBILNA MARKABAM9771,95583
Brunej, DržavaBRUNEJSKI DOLARBND0961,4956
Burkina FasoCFA FRANK BCEAOXOF952666,12
BurundiBURUNDIJSKI FRANKBIF1081862,7
ButanNGULTRUMBTN06474,966
CuracaoNIZOZEMSKO-ANTILSKI GULDENANG5321,9901
ČadCFA FRANK BEACXAF950663,93
ČileČILSKI PESOCLP152736,93
DominikaVZHODNOKARIBSKI DOLARXCD9513,0086
Dominikanska republikaDOMINIKANSKI PESODOP21451,003
DžibutiDŽIBUTSKI FRANKDJF262197,25
EgiptEGIPTOVSKI FUNTEGP8189,8657
Ekvatorialna GvinejaCFA FRANK BEACXAF950663,93
EritrejaNAKFAERN23217,696
EtiopijaETIOPSKI BIRETB23024,313
Falklandski otoki (Malvini)FALKLANDSKI FUNTFKP2380,82481
FidžiFIDŽIJSKI DOLARFJD2422,2995
Francoska PolinezijaCFP FRANKXPF953119,21
GabonCFA FRANK BEACXAF950663,93
GambijaDALASIGMD27047,486
GanaGANSKI CEDIGHS9364,3520
GibraltarGIBRALTARSKI FUNTGIP2920,82475
GrenadaVZHODNOKARIBSKI DOLARXCD9513,0086
GruzijaLARIGEL9812,5812
GvajanaGVAJANSKI DOLARGYD328230,03
GvatemalaKECALGTQ3208,4803
GvinejaGVINEJSKI FRANKGNF3249977,9
Gvineja BissauCFA FRANK BCEAOXOF952666,12
HaitiGURDHTG33269,588
HondurasLEMPIRAHNL34025,301
IrakIRAŠKI DINARIQD3681325,7
Iran (Islamska republika)IRANSKI RIALIRR36433960
IslandijaISLANDSKA KRONAISK352136,71
JamajkaJAMAJŠKI DOLARJMD388140,59
JemenJEMENSKI RIALYER886278,11
JordanijaJORDANSKI DINARJOD4000,78713
Južni SudanJUŽNOSUDANSKI FUNTSSP72845,414
Kajmanski otokiKAJMANSKI DOLARKYD1360,91037
KambodžaRIELKHR1164535,2
KamerunCFA FRANK BEACXAF950663,93
KatarKATARSKI RIALQAR6344,0426
KazahstanTENGEKZT398376,56
KenijaKENIJSKI ŠILINGKES404112,20
KirgizistanSOMKGS41778,563
KolumbijaKOLUMBIJSKI PESOCOP1703236,9
KomoriKOMORSKI FRANKKMF174491,90
KongoCFA FRANK BEACXAF950663,93
Kongo, Demokratična republikaKONGOŠKI FRANKCDF9761039,1
Koreja, Demokratična ljudska republikaSEVERNOKOREJSKI WONKPW408144,30
KostarikaKOSTARIŠKI KOLONCRC188608,31
KubaKUBANSKI PESOCUP1921,1102
KuvajtKUVAJTSKI DINARKWD4140,33499
Laoška ljudska demokratična republikaKIPLAK4188987,9
LesotoLOTILSL42616,368
LibanonLIBANONSKI FUNTLBP4221680,3
LiberijaLIBERIJSKI DOLARLRD43093,812
LibijaLIBIJSKI DINARLYD4341,5432
MacauPATAKAMOP4468,8727
MadagaskarMADAGASKARSKI ARIARYMGA9693609,2
MakedonijaDENARMKD80761,627
MalaviMALAVIJSKA KVAČAMWK454791,23
MaldiviRUFIJAMVR46216,997
MaliCFA FRANK BCEAOXOF952666,12
MarokoMAROŠKI DIRHAMMAD50410,867
MauritiusMAURICIJSKA RUPIJAMUR48039,390
MavretanijaUGUIJAMRO478396,00
MjanmarKIATMMK1041305,0
Moldavija, RepublikaMOLDAVIJSKI LEUMDL49822,063
MongolijaTUGRIKMNT4962202,6
MontserratVZHODNOKARIBSKI DOLARXCD9513,0086
MozambikMETIKALMZN94370,542
NamibijaNAMIBIJSKI DOLARNAD51616,366
NepalNEPALSKA RUPIJANPR524119,89
NigerCFA FRANK BCEAOXOF952666,12
NigerijaNAIRANGN566312,30
NikaragvaZLATA KORDOVANIO55831,657
Nova KaledonijaCFP FRANKXPF953119,21
OmanOMANSKI RIALOMR5120,42744
Otoki Wallis in FutunaCFP FRANKXPF953119,21
PakistanPAKISTANSKA RUPIJAPKR586116,29
PanamaBALBOAPAB5901,1102
Papua Nova GvinejaKINAPGK5983,5133
ParagvajGVARANIPYG6006232,2
PeruSOLPEN6043,6511
RuandaRUANDSKI FRANKRWF646865,27
Saint Helena, Ascension in Tristan da CuFUNT SVETE HELENESHP6540,82469
Saint Kitts in NevisVZHODNOKARIBSKI DOLARXCD9513,0086
Saint LuciaVZHODNOKARIBSKI DOLARXCD9513,0086
Saint Vincent in GrenadineVZHODNOKARIBSKI DOLARXCD9513,0086
Salomonovi otokiSALOMONOVOOTOŠKI DOLARSBD0908,6397
SalvadorSALVADORSKI KOLONSVC2229,7084
SamoaTALAWST8822,8099
Sao Tome in PrincipeDOBRASTD67824494
Saudova ArabijaSAUDSKI RIALSAR6824,1642
SejšeliSEJŠELSKA RUPIJASCR69014,291
SenegalCFA FRANK BCEAOXOF952666,12
Sierra LeoneLEONESLL6946092,0
Sint MaartenNIZOZEMSKO-ANTILSKI GULDENANG5321,9901
Sirska arabska republikaSIRSKI FUNTSYP760240,79
Slonokoščena obalaCFA FRANK BCEAOXOF952666,12
SomalijaSOMALSKI ŠILINGSOS706652,24
SrbijaSRBSKI DINARRSD941123,21
Srednjeafriška republikaCFA FRANK BEACXAF950663,93
SudanSUDANSKI FUNTSDG9387,1563
SurinamSURINAMSKI DOLARSRD9687,7866
SvaziLILANGENISZL74816,365
ŠrilankaŠRILANŠKA RUPIJALKR144161,70
TadžikistanSOMONITJS9728,7351
Tajvan, Provinca KitajskeNOVI TAJVANSKI DOLARTWD90135,813
Tanzanija, Združena republikaTANZANSKI ŠILINGTZS8342430,2
TogoCFA FRANK BCEAOXOF952666,12
TongaPAANGATOP7762,4272
Trinidad in TobagoDOLAR TRINIDADA IN TOBAGATTD7807,3275
TunizijaTUNIZIJSKI DINARTND7882,4364
TurkmenistanMANATTMT9343,8857
UgandaUGANDSKI ŠILINGUGX8003780,2
UkrajinaHRYVNIAUAH98027,555
UrugvajURUGVAJSKI PESOUYU85834,017
UzbekistanUZBEKISTANSKI SUMUZS8603267,8
VanuatuVATUVUV548122,60
Venezuela, Bolivarska republikaBOLIVARVEF93711,088
VietnamDONGVND70424762
Zahodna SaharaMAROŠKI DIRHAMMAD50410,867
ZambijaZAMBIJSKA KVAČAZMW96710,774
Združeni arabski emiratiDIRHAMAED7844,0777
Zelenortski otokiZELENORTSKI ESKUDOCVE132109,73
 POSEB.PRAV.ČRP.XDR9600,79366
 SREBROXAG9610,53369
 ZLATOXAU95938,202
 PALADIJXPD96417,158
 PLATINAXPT96229,050

Opombe:

  • Omejitev odgovornosti: Banka Slovenije objavlja svojo mesečno tečajnico z namenom olajšati dostop javnosti do tečajev valut, za katere ECB ne objavlja referenčnih deviznih tečajev, in do cen plemenitih kovin. Objavljanje tečajev in cen je posledica zakonskih zahtev, na primer 34. in 35. člena Zakona o računovodstvu (Uradni list RS, št. 23/1999 in 30/02 - ZJF-C in 114/06 - ZUE). 
    Tečaji mesečne tečajnice in cene plemenitih kovin, ki so objavljeni na spletni strani, so določeni na podlagi virov, za katere Banka Slovenije meni, da so zanesljivi. Banka Slovenije si prizadeva, da bi bili objavljeni tečaji in cene točni in ažurni, vendar pa ne odražajo nujno tečajev in cen po katerih je bilo mogoče trgovati v trenutku, ko so bili zbrani. 
    Banka Slovenije ne prevzema nikakršne odgovornosti za morebitno izgubo, ki bi jo kdorkoli utrpel zaradi odločitev, dejanj ali opustitev, izvršenih na osnovi objav mesečne tečajnice Banke Slovenije. Banka Slovenije zlasti ne prevzema odgovornosti za morebitno gospodarsko izgubo oziroma posredno ali posledično izgubo ali škodo, kamor sodi tudi izguba posla in izguba dobička, ki je neposredna, posredna ali povezana posledica uporabe tečajev in cen mesečne tečajnice Banke Slovenije.
    Banka Slovenije si prizadeva zmanjšati motnje, do katerih lahko pride zaradi tehničnih težav, kljub temu pa ne more jamčiti, da tovrstne težave občasno ne bodo ovirale njenih storitev ali kako drugače vplivale nanje.
    Banka Slovenije si pridržuje pravico spreminjati objavljene tečaje in cene plemenitih kovin in čas njihovega objavljanja.
  • Banka Slovenije tečaje in cene objavi popoldne zadnjega delovnega dne v mesecu. Prikazani so pod naslednjim mesecem, npr. vnos 14.8.2008 v iskalnik vrne tečajnico z datumom 1.8.2008, ki vsebuje devizne tečaje 31.7.2008. 
  • Banka Slovenije objavlja cene plemenitih kovin v skladu s sklepom Sveta Banke Slovenije o določitvi načina izračuna cen plemenitih kovin (Ur. l. RS, št. 86/02) na podlagi 35. člena zakona o računovodstvu (Ur. l. RS, št. 23/99 in 30/02 - ZJF-C in 114/06 - ZUE).
  • V primeru, ko ECB prične oz. preneha objavljati devizni tečaj neke valute, se valuta praviloma prestavi z oz. na mesečno tečajnico BS.
  • Dne 25.10.2006 se oznaka za srbski dinar CSD nadomesti z oznako RSD.
  • Dne 1.4.2007 se sudanski dinar SDD nadomesti s sudanski funt z oznako SDG.
  • Dne 1.7.2007 se ganski cedi GHC nadomesti z ganski cedi z oznako GHS.
  • Dne 1.1.2008 se venezuelski bolivar VEB nadomesti z venezuelski bolivar fuerte z oznako VEF.
  • Tečaj za ZWD 716 (zimbabvejski dolar) od 1.6.2008 dalje je 837.432.000,00.
  • Dne 1.8.2008 se oznaka zimbabvejski dolar ZWD nadomesti z oznako ZWR (menjava valute).
  • Dne 1.1.2009 je Turkmenistan zamenjal denarno valuto turkmenski manat (TMM) z novim turkmenskim manatom (TMT), ki je denominiran s faktorjem 5000. Tržni tečaj za novi turkmenski manat (TMT) objavljen dne 5.1.2009 znaša: 3,88 TMT za 1 EUR.
  • Od 2.1.2009 dalje se uporablja tečaj indijske rupije, objavljen na Dnevni tečajnici – referenčni tečaji ECB.
  • Dne 30.11.2009 je Severna Koreja denominirala svojo valuto (KPW) v razmerju 1:100, en novi von je vreden sto starih. Tečaj KPW je za december 2009 spremenjen s prvotno objavljenih 215,0000 na 2,1500 in za januar 2010 z 206,12000 na 2,0612. Posledično sta se spremenila tudi letna povprečna tečaja za to valuto.
  • Dne 1.9.2010 se zimbabvejski dolar ZWR nadomesti z zimbabvejski dolar z oznako ZWL.
  • Od 3.1.2011 dalje se uporablja tečaj za novi izraelski šekel, objavljen na Dnevni tečajnici – referenčni tečaji ECB.
  • Dne 1.1.2013 je Zambija zamenjala denarno valuto kvača (ZMK) z zambijska kvača (ZMW), ki je denominirana s faktorjem 1000.
  • Zimbabvejska centralna banka je v obvestilu za javnost sporočila, da bo s 15. 6. 2015 ukinila svojo valuto s prehodnim obdobjem do 30. 9. 2015. Banka Slovenije jo je iz svojega seznama umaknila z objavo tečajnice za julij 2015.
  • Čas objave Mesečne tečajnice se s 1. 7. 2016 premika na 16:15. Vzrok so kasnejše objave dnevnih tečajnic pri ECB.
  • Dne 1. 7. 2016 je Belorusija denominiriala valuto beloruski rubelj s faktorjem 10000. Pri tem se je spremenila ISO oznaka (iz BYR na BYN) in šifra valute (iz 974 na 933). Evro je bil 30. 6. 2016 vreden 22315 BYR, 1. 7. 2016 pa je bil vreden 2,2210 BYN. 

     

     

     

     

 

Banka Slovenije
Slovenska 35
1505 Ljubljana
Slovenija
Tel: 01 471 90 00
Fax: 01 251 55 16

Kazalo
Kontakt
Novosti
Razpisi
Javna naročila
Povezave

Enotno območje plačil v evrih

 

Pogoji uporabe | Varovanje zasebnosti