Banner BS
English Prijava
Natisni stran Manjše črke Večje črke
Napredno iskanje

Banka Slovenije

Zakoni in predpisi

Monetarna politika

Finančna stabilnost

Nadzor bančnega sistema

Jamstvo za vloge v bankah

Sklad za reševanje bank

Plačilni in poravnalni sistemi

Statistika

Statistika evroobmočja

Posebni standardi objavljanja statističnih podatkov - SDDS

Prva objava podatkov – hitra informacija

Devizni tečaji in plemenite kovine

Dnevna tečajnica – referenčni tečaji ECB

Mesečna tečajnica Banke Slovenije – valute, za katere ECB ne objavlja referenčnih tečajev in cene plemenitih kovin

Povprečni devizni tečaji

Tečajna lista za komitente Banke Slovenije

Devizni tečaji tolarja 1991 - 2006

Obrestne mere

Podatkovne serije

Raziskava o finančnih sredstvih in porabi gospodinjstev (HFCS)

Seznam kontaktnih oseb

Publikacije

Bankovci in kovanci

Poročanje BS

Domov      

Mesečna tečajnica Banke Slovenije – valute, za katere ECB ne objavlja referenčnih tečajev in cene plemenitih kovin

       
Prikaži tečajno listo za:  

Tečaji veljajo od 01.07.2015

 

 

X enot nacionalne valute za 1 evro.
Cena 1g čiste kovine v EUR.
Glejte tudi omejitev odgovornosti Banke Slovenije.

 
Država Valuta Ozn. valute Šifra valute Tečaj
AfganistanAFGANIAFN97167,584
AlbanijaLEKALL008140,18
AlžirijaALŽIRSKI DINARDZD012110,58
AngolaKVANZAAOA973136,26
AngvilaVZHODNOKARIBSKI DOLARXCD9513,0210
Antigva in BarbudaVZHODNOKARIBSKI DOLARXCD9513,0210
ArgentinaARGENTINSKI PESOARS03210,160
ArmenijaARMENSKI DRAMAMD051529,24
ArubaARUBSKI FLORINAWG5332,0028
AzerbajdžanAZERBAJDŽANSKI MANATAZN9441,1729
BahamiBAHAMSKI DOLARBSD0441,1189
BahrajnBAHRAINSKI DINARBHD0480,42188
BangladešTAKABDT05087,056
BarbadosBARBADOŠKI DOLARBBD0522,2378
BelizeBELIZEJSKI DOLARBZD0842,2490
BelorusijaBELORUSKI RUBELJBYR97417168
BeninCFA FRANK BCEAOXOF952658,17
BermudiBERMUDSKI DOLARBMD0601,1189
BocvanaPULABWP07211,035
Bolivija, večnacionalna državaBOLIVIANOBOB0687,7347
Bosna in HercegovinaKONVERTIBILNA MARKABAM9771,95583
Brunej, DržavaBRUNEJSKI DOLARBND0961,5074
Burkina FasoCFA FRANK BCEAOXOF952658,17
BurundiBURUNDIJSKI FRANKBIF1081782,3
ButanNGULTRUMBTN06471,218
CuracaoNIZOZEMSKO-ANTILSKI GULDENANG5322,0057
ČadCFA FRANK BEACXAF950658,17
ČileČILSKI PESOCLP152715,08
DominikaVZHODNOKARIBSKI DOLARXCD9513,0210
Dominikanska republikaDOMINIKANSKI PESODOP21449,931
DžibutiDŽIBUTSKI FRANKDJF262197,99
EgiptEGIPTOVSKI FUNTEGP8188,5421
Ekvatorialna GvinejaCFA FRANK BEACXAF950658,17
EritrejaNAKFAERN23216,857
EtiopijaETIOPSKI BIRETB23023,215
Falklandski otoki (Malvini)FALKLANDSKI FUNTFKP2380,71091
FidžiFIDŽIJSKI DOLARFJD2422,3359
Francoska PolinezijaCFP FRANKXPF953119,16
GabonCFA FRANK BEACXAF950658,17
GambijaDALASIGMD27044,241
GanaGANSKI CEDIGHS9364,8728
GibraltarGIBRALTARSKI FUNTGIP2920,71091
GrenadaVZHODNOKARIBSKI DOLARXCD9513,0210
GruzijaLARIGEL9812,5153
GvajanaGVAJANSKI DOLARGYD328231,50
GvatemalaKECALGTQ3208,5333
GvinejaGVINEJSKI FRANKGNF3248347,0
Gvineja BissauCFA FRANK BCEAOXOF952658,17
HaitiGURDHTG33258,242
HondurasLEMPIRAHNL34024,528
IrakIRAŠKI DINARIQD3681351,1
Iran (Islamska republika)IRANSKI RIALIRR36432627
IslandijaISLANDSKA KRONAISK352147,08
JamajkaJAMAJŠKI DOLARJMD388130,52
JemenJEMENSKI RIALYER886240,70
JordanijaJORDANSKI DINARJOD4000,79319
Južni SudanJUŽNOSUDANSKI FUNTSSP7283,3008
Kajmanski otokiKAJMANSKI DOLARKYD1360,91751
KambodžaRIELKHR1164575,2
KamerunCFA FRANK BEACXAF950658,17
KatarKATARSKI RIALQAR6344,0740
KazahstanTENGEKZT398208,35
KenijaKENIJSKI ŠILINGKES404110,99
KirgizistanSOMKGS41769,460
KolumbijaKOLUMBIJSKI PESOCOP1702898,4
KomoriKOMORSKI FRANKKMF174492,87
KongoCFA FRANK BEACXAF950658,17
Kongo, Demokratična republikaKONGOŠKI FRANKCDF9761037,2
Koreja, Demokratična ljudska republikaSEVERNOKOREJSKI WONKPW408145,5000
KostarikaKOSTARIŠKI KOLONCRC188597,05
KubaKUBANSKI PESOCUP1921,1189
KuvajtKUVAJTSKI DINARKWD4140,33804
Laoška ljudska demokratična republikaKIPLAK4189078,2
LesotoLOTILSL42613,648
LibanonLIBANONSKI FUNTLBP4221689,0
LiberijaLIBERIJSKI DOLARLRD43095,666
LibijaLIBIJSKI DINARLYD4341,5492
MacauPATAKAMOP4468,9344
MadagaskarMADAGASKARSKI ARIARYMGA9693600,6
MakedonijaDENARMKD80761,609
MalaviKVAČAMWK454493,50
MaldiviRUFIJAMVR46217,085
MaliCFA FRANK BCEAOXOF952658,17
MarokoMAROŠKI DIRHAMMAD50410,850
MauritiusMAURICIJSKA RUPIJAMUR48039,442
MavretanijaUGUIJAMRO478365,88
MjanmarKIATMMK1041250,9
Moldavija, RepublikaMOLDAVIJSKI LEUMDL49821,049
MongolijaTUGRIKMNT4962197,5
MontserratVZHODNOKARIBSKI DOLARXCD9513,0210
MozambikMETIKALMZN94343,191
NamibijaNAMIBIJSKI DOLARNAD51613,647
NepalNEPALSKA RUPIJANPR524114,19
NigerCFA FRANK BCEAOXOF952658,17
NigerijaNAIRANGN566222,66
NikaragvaZLATA KORDOVANIO55829,919
Nova KaledonijaCFP FRANKXPF953119,16
OmanOMANSKI RIALOMR5120,43079
Otoki Wallis in FutunaCFP FRANKXPF953119,16
PakistanPAKISTANSKA RUPIJAPKR586113,88
PanamaBALBOAPAB5901,1189
Papua Nova GvinejaKINAPGK5983,0697
ParagvajGVARANIPYG6005812,7
PeruNOVI SOLPEN6043,5559
RuandaRUANDSKI FRANKRWF646789,38
Saint Helena, Ascension in Tristan da CuFUNT SVETE HELENESHP6540,71086
Saint Kitts in NevisVZHODNOKARIBSKI DOLARXCD9513,0210
Saint LuciaVZHODNOKARIBSKI DOLARXCD9513,0210
Saint Vincent in GrenadineVZHODNOKARIBSKI DOLARXCD9513,0210
Salomonovi otokiSALOMONOVOOTOŠKI DOLARSBD0908,5412
SalvadorSALVADORSKI KOLONSVC2229,7427
SamoaTALAWST8822,7799
Sao Tome in PrincipeDOBRASTD67824511
Saudova ArabijaSAUDSKI RIALSAR6824,1963
SejšeliSEJŠELSKA RUPIJASCR69014,698
SenegalCFA FRANK BCEAOXOF952658,17
Sierra LeoneLEONESLL6944710,6
Sint MaartenNIZOZEMSKO-ANTILSKI GULDENANG5322,0057
Sirska arabska republikaSIRSKI FUNTSYP760243,58
Slonokoščena obalaCFA FRANK BCEAOXOF952658,17
SomalijaSOMALSKI ŠILINGSOS706770,36
SrbijaSRBSKI DINARRSD941120,22
Srednjeafriška republikaCFA FRANK BEACXAF950658,17
SudanSUDANSKI FUNTSDG9386,4323
SurinamSURINAMSKI DOLARSRD9683,7774
SvaziLILANGENISZL74813,647
ŠrilankaŠRILANŠKA RUPIJALKR144149,76
TadžikistanSOMONITJS9727,0045
Tajvan, Provinca KitajskeNOVI TAJVANSKI DOLARTWD90134,544
Tanzanija, Združena republikaTANZANSKI ŠILINGTZS8342232,2
TogoCFA FRANK BCEAOXOF952658,17
TongaPAANGATOP7762,2400
Trinidad in TobagoDOLAR TRINIDADA IN TOBAGATTD7807,1079
TunizijaTUNIZIJSKI DINARTND7882,1739
TurkmenistanMANATTMT9343,9162
UgandaUGANDSKI ŠILINGUGX8003695,2
UkrajinaHRYVNIAUAH98023,508
UrugvajURUGVAJSKI PESOUYU85830,210
UzbekistanUZBEKISTANSKI SUMUZS8602859,5
VanuatuVATUVUV548117,50
Venezuela, Bolivarska republikaBOLIVARVEF9377,0402
VietnamDONGVND70424436
Zahodna SaharaMAROŠKI DIRHAMMAD50410,850
ZambijaZAMBIJSKA KVAČAZMW9678,3830
Združeni arabski emiratiDIRHAMAED7844,1096
Zelenortski otokiZELENORTSKI ESKUDOCVE132110,03
 POSEB.PRAV.ČRP.XDR9600,79558
 SREBROXAG9610,45054
 ZLATOXAU95933,690
 PALADIJXPD96419,355
 PLATINAXPT96231,027

Opombe:

  • Omejitev odgovornosti: Banka Slovenije objavlja svojo mesečno tečajnico z namenom olajšati dostop javnosti do tečajev valut, za katere ECB ne objavlja referenčnih deviznih tečajev, in do cen plemenitih kovin. Objavljanje tečajev in cen je posledica zakonskih zahtev, na primer 34. in 35. člena Zakona o računovodstvu (Uradni list RS, št. 23/1999 in 30/02 - ZJF-C). 
    Tečaji mesečne tečajnice in cene plemenitih kovin, ki so objavljeni na spletni strani, so določeni na podlagi virov, za katere Banka Slovenije meni, da so zanesljivi. Banka Slovenije si prizadeva, da bi bili objavljeni tečaji in cene točni in ažurni, vendar pa ne odražajo nujno tečajev in cen po katerih je bilo mogoče trgovati v trenutku, ko so bili zbrani. 
    Banka Slovenije ne prevzema nikakršne odgovornosti za morebitno izgubo, ki bi jo kdorkoli utrpel zaradi odločitev, dejanj ali opustitev, izvršenih na osnovi objav mesečne tečajnice Banke Slovenije. Banka Slovenije zlasti ne prevzema odgovornosti za morebitno gospodarsko izgubo oziroma posredno ali posledično izgubo ali škodo, kamor sodi tudi izguba posla in izguba dobička, ki je neposredna, posredna ali povezana posledica uporabe tečajev in cen mesečne tečajnice Banke Slovenije.
     Banka Slovenije si prizadeva zmanjšati motnje, do katerih lahko pride zaradi tehničnih težav, kljub temu pa ne more jamčiti, da tovrstne težave občasno ne bodo ovirale njenih storitev ali kako drugače vplivale nanje.
     Banka Slovenije si pridržuje pravico spreminjati objavljene tečaje in cene in čas njihovega objavljanja.
  • Banka Slovenije tečaje in cene objavi popoldne zadnjega delovnega dne v mesecu. Prikazani so pod naslednjim mesecem, npr. vnos 14.8.2008 v iskalnik vrne tečajnico z datumom 1.8.2008, ki vsebuje devizne tečaje 31.7.2008. 
  • Banka Slovenije objavlja cene plemenitih kovin v skladu s sklepom Sveta Banke Slovenije o določitvi načina izračuna cen plemenitih kovin (Ur. l. RS, št. 86/02) na podlagi 35. člena zakona o računovodstvu (Ur. l. RS, št. 23/99 in 30/02).
  • V primeru, ko ECB prične oz. preneha objavljati devizni tečaj neke valute, se valuta praviloma prestavi z oz. na mesečno tečajnico BS.
  • Dne 01.04.2007 se Sudanski dinar  SDD nadomesti s Sudanski funt z oznako SDG.
  • Dne 01.07.2007 se Ganski cedi GHC nadomesti z Ganski cedi z oznako GHS.
  • Dne 01.01.2008 se Venezuelski bolivar VEB nadomesti z Venezuelski bolivar fuerte z oznako VEF.
  • Dne 01.01.2009 je Turkmenistan zamenjal denarno valuto turkmenski manat ( ISO koda TMM ) z novim turkmenskim manatom ( ISO koda TMT ), ki je denominiran s faktorjem 5000. Tržni tečaj za novi turkmenski manat (TMT) objavljen dne 05.01.2009 znaša: 3,88 TMT za 1 EUR.
  • Dne 30.11.2009 je Severna Koreja denominirala svojo valuto (KPW) v razmerju 1:100, en novi von je vreden sto starih. Tečaj KPW je za december 2009 spremenjen s prvotno objavljenih 215,0000 na 2,1500 in za januar 2010 z 206,12000 na 2,0612. Posledično sta se spremenila tudi letna povprečna tečaja za to valuto.
  • Dne 01.09.2010 se Zimbabvejski dolar ZWR nadomesti z Zimbabvejski dolar z oznako ZWL.
  • Dne 01.01.2013 je Zambija zamenjala denarno valuto kvača (ZMK) z zambijska kvača (ZMW), ki je denominirana s faktorjem 1000.
  • Zimbabvejska centralna banka je v obvestilu za javnost sporočila, da bo s 15. 6. 2015 ukinila svojo valuto s prehodnim obdobjem do 30. 9. 2015. Banka Slovenije jo je iz svojega seznama umaknila z objavo tečajnice za julij 2015.

Banka Slovenije
Slovenska 35
1505 Ljubljana
Slovenija
Tel: 01 471 90 00
Fax: 01 251 55 16

Kazalo
Kontakt
Novosti
Izobraževalna gradiva
Vabilo gospodarstvu
Razpisi

Javna naročila
Nadzorniška razkritja
Enotno območje plačil v evrih
Povezave
Pogoji uporabe | Varovanje zasebnosti