Kontakt Kazalo Prva stran
Natisni stran Manjše črke Večje črke

       

Napredno iskanje

O Banki Slovenije

Zakoni in predpisi

Evrosistem

Finančna stabilnost

Nadzor bančnega poslovanja

Statistika

Statistika evroobmočja

Posebni standardi objavljanja statističnih podatkov - SDDS

Prva objava podatkov – hitra informacija

Devizni tečaji in plemenite kovine

Dnevna tečajnica – referenčni tečaji ECB

Mesečna tečajnica Banke Slovenije – valute, za katere ECB ne objavlja referenčnih tečajev in cene plemenitih kovin

Povprečni devizni tečaji

Tečajna lista za komitente Banke Slovenije

Devizni tečaji tolarja 1991 - 2006

Obrestne mere

Podatkovne serije

Raziskava o finančnih sredstvih in porabi gospodinjstev (HFCS)

Seznam kontaktnih oseb

Jamstvo za vloge v bankah

Informacije za potrošnike

Poslovanje in poročanje

Plačilni in poravnalni sistemi

Nacionalni svet za plačila

Publikacije in raziskave

Bankovci in kovanci

Mesečna tečajnica Banke Slovenije – valute, za katere ECB ne objavlja referenčnih tečajev in cene plemenitih kovin

       
Prikaži tečajno listo za:  

Tečaji veljajo od 01.04.2014

 

 

X enot nacionalne valute za 1 evro.
Cena 1g čiste kovine v EUR.

 
Država Valuta Ozn. valute Šifra valute Tečaj
AfganistanAFGANIAFN97179,502
AlbanijaLEKALL008140,11
AlžirijaALŽIRSKI DINARDZD012107,78
AngolaKVANZAAOA973134,58
AngvilaVZHODNOKARIBSKI DOLARXCD9513,7228
Antigva in BarbudaVZHODNOKARIBSKI DOLARXCD9513,7228
ArgentinaARGENTINSKI PESOARS03211,032
ArmenijaARMENSKI DRAMAMD051571,03
ArubaARUBSKI FLORINAWG5332,4681
AzerbajdžanAZERBAJDŽANSKI MANATAZN9441,0807
BahamiBAHAMSKI DOLARBSD0441,3788
BahrajnBAHRAINSKI DINARBHD0480,51981
BangladešTAKABDT050106,99
BarbadosBARBADOŠKI DOLARBBD0522,7576
BelizeBELIZEJSKI DOLARBZD0842,7715
BelorusijaBELORUSKI RUBELJBYR97413636
BeninCFA FRANK BCEAOXOF952660,09
BermudiBERMUDSKI DOLARBMD0601,3788
BocvanaPULABWP07212,105
Bolivija, večnacionalna državaBOLIVIANOBOB0689,5275
Bosna in HercegovinaKONVERTIBILNA MARKABAM9771,95583
Brunej, DržavaBRUNEJSKI DOLARBND0961,7365
Burkina FasoCFA FRANK BCEAOXOF952660,09
BurundiBURUNDIJSKI FRANKBIF1082145,3
ButanNGULTRUMBTN06482,576
CuracaoNIZOZEMSKO-ANTILSKI GULDENANG5322,4681
ČadCFA FRANK BEACXAF950658,71
ČileČILSKI PESOCLP152762,17
DominikaVZHODNOKARIBSKI DOLARXCD9513,7228
Dominikanska republikaDOMINIKANSKI PESODOP21459,360
DžibutiDŽIBUTSKI FRANKDJF262244,19
EgiptEGIPTOVSKI FUNTEGP8189,6104
Ekvatorialna GvinejaCFA FRANK BEACXAF950658,71
EritrejaNAKFAERN23220,751
EtiopijaETIOPSKI BIRETB23026,705
Falklandski otoki (Malvini)FALKLANDSKI FUNTFKP2380,82816
FidžiFIDŽIJSKI DOLARFJD2422,5623
Francoska PolinezijaCFP FRANKXPF953119,26
GabonCFA FRANK BEACXAF950658,71
GambijaDALASIGMD27052,532
GanaGANSKI CEDIGHS9363,6538
GibraltarGIBRALTARSKI FUNTGIP2920,82821
GrenadaVZHODNOKARIBSKI DOLARXCD9513,7228
GruzijaLARIGEL9812,4060
GvajanaGVAJANSKI DOLARGYD328292,72
GvatemalaKECALGTQ32010,655
GvinejaGVINEJSKI FRANKGNF3249693,1
Gvineja BissauCFA FRANK BCEAOXOF952660,09
HaitiGURDHTG33261,123
HondurasLEMPIRAHNL34026,501
IrakIRAŠKI DINARIQD3681668,4
Iran (Islamska republika)IRANSKI RIALIRR36434328
IslandijaISLANDSKA KRONAISK352155,42
JamajkaJAMAJŠKI DOLARJMD388150,70
JemenJEMENSKI RIALYER886296,30
JordanijaJORDANSKI DINARJOD4000,97757
Južni SudanJUŽNOSUDANSKI FUNTSSP7284,8258
Kajmanski otokiKAJMANSKI DOLARKYD1361,1306
KambodžaRIELKHR1165535,9
KamerunCFA FRANK BEACXAF950658,71
KatarKATARSKI RIALQAR6345,0206
KazahstanTENGEKZT398251,05
KenijaKENIJSKI ŠILINGKES404119,20
KirgizistanSOMKGS41775,129
KolumbijaKOLUMBIJSKI PESOCOP1702709,1
KomoriKOMORSKI FRANKKMF174491,81
KongoCFA FRANK BEACXAF950658,71
Kongo, Demokratična republikaKONGOŠKI FRANKCDF9761269,2
Koreja, Demokratična ljudska republikaSEVERNOKOREJSKI WONKPW408178,7600
KostarikaKOSTARIŠKI KOLONCRC188752,80
KubaKUBANSKI PESOCUP1921,3788
KuvajtKUVAJTSKI DINARKWD4140,38852
Laoška ljudska demokratična republikaKIPLAK41811090
LesotoLOTILSL42614,574
LibanonLIBANONSKI FUNTLBP4222073,0
LiberijaLIBERIJSKI DOLARLRD430110,30
LibijaLIBIJSKI DINARLYD4341,7227
MacauPATAKAMOP44611,018
MadagaskarMADAGASKARSKI ARIARYMGA9693258,1
MakedonijaDENARMKD80761,681
MalaviKVAČAMWK454551,52
MaldiviRUFIJAMVR46221,234
MaliCFA FRANK BCEAOXOF952660,09
MarokoMAROŠKI DIRHAMMAD50411,251
MauritiusMAURICIJSKA RUPIJAMUR48041,502
MavretanijaUGUIJAMRO478411,57
MjanmarKIATMMK1041328,4
Moldavija, RepublikaMOLDAVIJSKI LEUMDL49818,559
MongolijaTUGRIKMNT4962450,1
MontserratVZHODNOKARIBSKI DOLARXCD9513,7228
MozambikMETIKALMZN94342,950
NamibijaNAMIBIJSKI DOLARNAD51614,574
NepalNEPALSKA RUPIJANPR524132,28
NigerCFA FRANK BCEAOXOF952660,09
NigerijaNAIRANGN566227,32
NikaragvaZLATA KORDOVANIO55835,335
Nova KaledonijaCFP FRANKXPF953119,26
OmanOMANSKI RIALOMR5120,53082
Otoki Wallis in FutunaCFP FRANKXPF953119,26
PakistanPAKISTANSKA RUPIJAPKR586135,38
PanamaBALBOAPAB5901,3788
Papua Nova GvinejaKINAPGK5983,6563
ParagvajGVARANIPYG6006128,8
PeruNOVI SOLPEN6043,8730
RuandaRUANDSKI FRANKRWF646939,68
Saint Helena, Ascension in Tristan da CuFUNT SVETE HELENESHP6540,82821
Saint Kitts in NevisVZHODNOKARIBSKI DOLARXCD9513,7228
Saint LuciaVZHODNOKARIBSKI DOLARXCD9513,7228
Saint Vincent in GrenadineVZHODNOKARIBSKI DOLARXCD9513,7228
Salomonovi otokiSALOMONOVOOTOŠKI DOLARSBD0909,9841
SalvadorSALVADORSKI KOLONSVC22212,063
SamoaTALAWST8823,1508
Sao Tome in PrincipeDOBRASTD67824483
Saudova ArabijaSAUDSKI RIALSAR6825,1709
SejšeliSEJŠELSKA RUPIJASCR69016,797
SenegalCFA FRANK BCEAOXOF952660,09
Sierra LeoneLEONESLL6945919,2
Sint MaartenNIZOZEMSKO-ANTILSKI GULDENANG5322,4681
Sirska arabska republikaSIRSKI FUNTSYP760201,39
Slonokoščena obalaCFA FRANK BCEAOXOF952660,09
SomalijaSOMALSKI ŠILINGSOS7061358,3
SrbijaSRBSKI DINARRSD941115,54
Srednjeafriška republikaCFA FRANK BEACXAF950658,71
SudanSUDANSKI FUNTSDG9388,2259
SurinamSURINAMSKI DOLARSRD9684,5500
SvaziLILANGENISZL74814,573
ŠrilankaŠRILANŠKA RUPIJALKR144180,21
TadžikistanSOMONITJS9726,6209
Tajvan, Provinca KitajskeNOVI TAJVANSKI DOLARTWD90142,035
Tanzanija, Združena republikaTANZANSKI ŠILINGTZS8342254,3
TogoCFA FRANK BCEAOXOF952660,09
TongaPAANGATOP7762,5069
Trinidad in TobagoDOLAR TRINIDADA IN TOBAGATTD7808,7963
TunizijaTUNIZIJSKI DINARTND7882,1808
TurkmenistanMANATTMT9343,9296
UgandaUGANDSKI ŠILINGUGX8003518,7
UkrajinaHRYVNIAUAH98015,683
UrugvajURUGVAJSKI PESOUYU85831,071
UzbekistanUZBEKISTANSKI SUMUZS8603112,4
VanuatuVATUVUV548130,85
Venezuela, Bolivarska republikaBOLIVARVEF9378,6755
VietnamDONGVND70429090
Zahodna SaharaMAROŠKI DIRHAMMAD50411,251
ZambijaZAMBIJSKA KVAČAZMW9678,4759
Združeni arabski emiratiDIRHAMAED7845,0643
Zelenortski otokiZELENORTSKI ESKUDOCVE132109,64
ZimbabveZIMBABVEJSKI DOLARZWL932444,46
 POSEB.PRAV.ČRP.XDR9600,89206
 SREBROXAG9610,46425
 ZLATOXAU95930,148
 PALADIJXPD96418,132
 PLATINAXPT96233,103

Opombe:

  • Banka Slovenije tečaje in cene objavi popoldne zadnjega delovnega dne v mesecu. Prikazani so pod naslednjim mesecem, npr. vnos 14.8.2008 v iskalnik vrne tečajnico z datumom 1.8.2008, ki vsebuje devizne tečaje 31.7.2008. 
  • Banka Slovenije objavlja cene plemenitih kovin v skladu s sklepom Sveta Banke Slovenije o določitvi načina izračuna cen plemenitih kovin (Ur. l. RS, št. 86/02) na podlagi 35. člena zakona o računovodstvu (Ur. l. RS, št. 23/99 in 30/02).
  • V primeru, ko ECB prične oz. preneha objavljati devizni tečaj neke valute, se valuta praviloma prestavi z oz. na mesečno tečajnico BS.
  • Dne 01.04.2007 se Sudanski dinar  SDD nadomesti s Sudanski funt z oznako SDG.
  • Dne 01.07.2007 se Ganski cedi GHC nadomesti z Ganski cedi z oznako GHS.
  • Dne 01.01.2008 se Venezuelski bolivar VEB nadomesti z Venezuelski bolivar fuerte z oznako VEF.
  • Dne 01.01.2009 je Turkmenistan zamenjal denarno valuto turkmenski manat ( ISO koda TMM ) z novim turkmenskim manatom ( ISO koda TMT ), ki je denominiran s faktorjem 5000. Tržni tečaj za novi turkmenski manat (TMT) objavljen dne 05.01.2009 znaša: 3,88 TMT za 1 EUR.
  • Dne 30.11.2009 je Severna Koreja denominirala svojo valuto (KPW) v razmerju 1:100, en novi von je vreden sto starih. Tečaj KPW je za december 2009 spremenjen s prvotno objavljenih 215,0000 na 2,1500 in za januar 2010 z 206,12000 na 2,0612. Posledično sta se spremenila tudi letna povprečna tečaja za to valuto.
  • Dne 01.09.2010 se Zimbabvejski dolar ZWR nadomesti z Zimbabvejski dolar z oznako ZWL.
  • Dne 01.01.2013 je Zambija zamenjala denarno valuto kvača (ZMK) z zambijska kvača (ZMW), ki je denominirana s faktorjem 1000.
© 2006 Banka Slovenije, vse pravice pridržane. | Pogoji uporabe | Varovanje zasebnosti | O avtorjih